VL SZIVATTYÚ KFT.
+36-29-320-150 Tel.: 06-29/320-150
Kapcsolatfelvétel E-mail: info@vlbt.hu
https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/gfx/logo.pngVL Szivattyú Kft.+36-29-320-150info@vlbt.hucustomer support
Szivattyuwebaruhaz.hu

Blog

Nyitólap   »   blog

Útmutató a medence tisztításához

2016. Július 16.

Útmutató a medence tisztításához

Nyáron a legszerencsésebbek a tengerparton süttetik magukat, a kicsit kevésbé szerencsések pedig az otthoni medencében csobbannak egy-egy fárasztó nap után. Nagy tavaink minőségi vízzel várják a strandolókat, de vajon mi a helyzet a medencékkel? Mitől lesznek tiszták? Hogy-hogy nem szaporodnak el bennük a kórokozók? Minden nap le kell ereszteni és újra feltölteni őket, vagy van ennél költséghatékonyabb megoldás?

A medence vize nem lesz tiszta magától. Bár hálózati, azaz vegyészetileg kezelt vízzel töltik fel, pár nap alatt (főleg a nagy melegben) könnyen elszaporodhatnak a különböző mikroorganizmusok, és természetesen a szilárd szennyeződések is megjelennek. Ez utóbbiról a medence vízforgatója gondoskodik, azonban ez nem képes kristálytiszta vizet előállítani – ehhez más segítségre van szükség.

A legfontosabb alapelv

A kültéri medencék egészséges és tiszta vizéhez szükség van vegyszerekre, de ezekkel minden esetben óvatosan, a szakemberek utasítását betartva bánjunk. A kemikáliák túladagolása legalább ugyanannyira – ha nem még jobban – veszélyes, mint a nem megfelelően tisztított víz.

Lássuk most, mire van szükség a medence tisztításához.

1.   Klóros fertőtlenítők

Ide tartoznak a legszélesebb körben használt fertőtlenítő szerek, amelyek a kórokozók távolttartásáért és a fürdővíz tisztításáért felelnek.

2.   Klórmentes fertőtlenítők

Bizonyos esetekben (pl. allergia, túlzott érzékenység) nincs lehetőség a klóros anyagok használatára – ilyenkor van szükség erre az „alternatív” lehetőségre. Ezek bár klórmentesek, ugyanolyan hatásosak, mint az egyes csoportba tartozó szerek.

3.   Medence pelyhesítő

Bizonyos apró szennyeződéseket sajnos a vízforgató szűrő nem képes kiszűrni. Szerencsére azonban ezek ellen sem vagyunk védtelenek, hiszen a medence pelyhesítő vegyszerek segítenek elbánni a kis „apróságokkal”. Ez a különleges szer ugyanis a kicsi szennyeződésekből nagyobb méretű pelyheket hoz létre, amelyek már könnyedén eltávolíthatóak egy hétköznapi szűrővel is.

4.   Felület- és víztisztítók

Ezeket a szereket főleg az uszodákban alkalmazzák, hiszen ilyenkor ajánlott a fékezett habzású anyagok használata.

5.   pH-szabályozók

A pH-értéket egy 0-14-ig terjedő skálán mérjük. Ennek értelmében semleges a víz pH értéke, ha 7-es; ez alatt savas, fölötte pedig lúgos. A medencék ideális értéke 7,2-7,6 között található – ennek elérését pedig a különböző pH-szabályozókkal biztosíthatjuk.

Hogy miért van erre szükség?

Az emberi szemet csípi a víz, ha a pH értéke 7,2 alatt vagy 7,8 fölött van. Ez utóbbi esetben ráadásul a klórozó szerek hatása is csökken.

6.   Téliesítő folyadék

Erre a szerre ősszel van szükség, hiszen a medencébe öntve csökkenti a vízkőkiválási folyamatot és megakadályozza az algák szaporodását – ennek köszönhetően pedig könnyebb lesz a tavaszi nagytakarítás.

7.   Algagátlók

Sajnos előfordul, hogy minden igyekezet ellenére a víz algásodik. Aggodalomra azonban semmi ok, ennek orvoslására valók az algaölő szerek, amelyek könnyedén megakadályozzák az algavirágzást – azaz a vizek teljes bezöldülését.

8.   Vízkőoldók

A vízkő kiválás természetes folyamat, a kerti medencék esetében is tapasztalható. Ennek megoldására szagsemleges, illetve kifejezetten kellemes illatú vízkőoldók kaphatóak, amelyek garantáltan megakadályozzák a vízkövesedést.

9.   Teszterek és vízelemzők

Ezek a kiegészítők segítenek, hogy a medence vizének állapotát folyamatosan kontroll alatt tarthassuk. Az ellenőrzéshez általában egy indikátor anyagot szoktak használni, amelyek a vízbe téve színmódosulással jelzik az aktuális állapotot. 

A kerti medencék könnyed felfrissülést biztosítanak, akármelyik pillanatban is csobbanjunk a vízben. Ehhez azonban elengedhetetlenül fontos, hogy gondoskodjunk a medence tisztításáról, a pelyhesítésről és a megfelelő pH érték beállításáról.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Centrifugál szivattyúk a mezőgazdaságban

2016. Június 29.

Centrifugál szivattyúk a mezőgazdaságban

A technika fejlettsége a mezőgazdasági termelésben is megmutatkozik, napjainkban egyre jellemzőbbek az automatizált és gépesített megoldások, hiszen a hatékonyság megkívánja, hogy a gazdák lépést tartsanak a piaci folyamatokkal. A vetőmagok adagolása és szórása, az aratás és az öntözőrendszerek mind-mind számítógépek által vezéreltté, esetenként műholdakkal pozícionálttá váltak. 

A korszerű vízgazdálkodást a centrifugál szivattyúk segítik

Ez a berendezés a problémás területeken is lehetővé teszi a gond nélküli öntözést, így könnyen elkerülhetőek a veszteségek és stabilizálható a vízellátás.

Amit a centrifugál szivattyúról tudni érdemes

Ebben a berendezésben az átalakulás egy vagy több, lapáttal ellátott forgócsatornában és az ún. járókerékben zajlik. A lapátok közötti területekből örvényszerűen távozik a folyadék – ezért nevezik ezeket a típusokat összefoglaló néven örvényszivattyúknak.

Ennek különböző fajtái léteznek, így

-      az ideiglenes- és az állandó vízellátáshoz,

-      hordozható- és állandóra telepített,

-      villany- és belső égésű motoros, illetve erőgép által vezérelt,

-      belvízmentesítésre, aknák és pincék víztelenítésére, szennyvízátemelésre alkalmas

centrál szivattyúk egyaránt megtalálhatóak a webáruház kínálatában. Ezek mindegyike segíti a költséghatékony, pontos és hibamentes vízgazdálkodást. A megfelelően kiválasztott szivattyúval könnyű lesz gyors és látványos eredményt elérni.

Na de milyet válasszunk?

A szivattyú vásárlását alapos tervezés előzze meg, amelynek során szakember segítségével pontosan határozzuk meg, hogy mit szeretnénk. Döntsük el, hogy milyen célra használnánk az eszközt, és ehhez milyen típusra, kapacitásra és jellemzőkre van szükségünk. Mindenképp vegyük figyelembe a környezeti viszonyokat is, hiszen ezek különböző elvárásokat állítanak a szivattyúkkal szemben.

A modern élet kihívásainak megfelelő mezőgazdaságnak része a tökéletesen megválasztott berendezés, amely hozzájárul a vízkezelés gördülékeny működéséhez. Ebben nyújt segítséget a centrifugál szivattyú, amelynek különböző típusai kiváló kiegészítői az egyes rendszereknek.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Hogyan lesz hosszú életű a szivattyúnk?

2016. Június 22.

Hogyan lesz hosszú életű a szivattyúnk?

A szivattyúk minden otthon nélkülözhetetlen kiegészítői, a folyadékok és a zagy (szilárd anyagot tartalmazó kevert folyadék) szállítására alkalmas eszközök. A legtöbb esetben a meghibásodásuk is ebből fakad – a túl sűrű folyadék könnyen eltömítheti a szivattyút, hiszen létezik olyan szennyeződés, amit nem képes megfelelően elszállítani a berendezés. És így hamar probléma adódhat

Mit tegyünk, hogy a szivattyú hosszú életű legyen?

Az első és legfontosabb feladat a rendszeres tisztítás, a lerakódások és a komolyabb szennyeződések eltávolítása. A szivattyú típusától és működésétől függ, hogy milyen gyakran van szükség ellenőrzésre és karbantartásra, de legalább félévente-évente érdemes megnézetni egy szakemberrel a berendezést.

Hogy miért van szükség erre ilyen gyakran?

Ha nem figyelnek arra, hogy kizárólag megfelelő folyadék vagy zagy kerüljön a rendszerbe, a szivattyú helyzete rövid időn belül kritikussá válhat. Gondoljunk csak bele például, hogy egy szórakozóhelyen mennyi törmelék és mindenféle használati tárgy kerülhet a lefolyóba. Egy általános tisztítás jóval kevesebbe kerül, mint bármelyik alkatrész cseréje vagy a dugulás elhárítása.

A karbantartás során a zsírtalanításra is figyelni kell

A megelőzés hatékony eszköze, ha igyekszünk kerülni, hogy zsír kerüljön a rendszerbe – például nem öntünk ételmaradékot a lefolyóba, és rendszeresen használunk zsíroldót. De sajnos a fokozott odafigyelés ellenére is megtörténhet a baj, amelyre a házilag végezhető zsírtalanítás nem jelent megoldást. Ez ugyanis kizárólag abban az esetben járható út, ha a szifont szeretnénk tisztítani, azonban az ennél komolyabb és tartósabb beavatkozáshoz mindenképp keressünk fel egy szakembert.

Hogy miért?

A komolyabb dugulás elhárításához különböző szerszámokra van szükség – a szakember minden esetben rendelkezik a megfelelő eszközzel. Ráadásul a karbantartás nem csak a tisztításból áll. Ennek részét képezi az elektromos átvizsgálás; a kapcsolószekrény és az áramfelvétel ellenőrzése; az érintésvédelmi vizsgálat; szennyvízszivattyúk esetén a tartály és a szivattyúfejek tisztítása; valamint a visszacsapó szelepek ellenőrzése.

Szeretné, hogy a szivattyúja üzembiztos legyen? Hogy hosszú éveken át élvezhesse a zavartalan működését? Hívjon Bennünket, vegye fel a kapcsolatot munkatársunkkal és kérje az átvizsgálást.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

A tökéletes öntözőrendszer - A tervezés lépései

2016. Június 20.

Ha egy mindig gyönyörű környezetre vágyunk az otthonunk körül, akkor érdemes elgondolkodnunk egy öntözőrendszer kiépítésén. Ez ugyanis leveszi a vállunkra a kézi öntözés súlyát, ráadásul a növények egészsége és tápláltsága miatt sem kell aggódnunk. Nyugodtan élvezhetjük a szívet-lelket melengető kert szépségét, hiszen a növényeink soha nem fognak elszáradni.

No de mit kell ezért tenni?

Az első lépés az átgondolt tervezés. Ennek során fel kell mérni a területet, hogy pontos képet kapjunk a növények elhelyezkedéséről és vízigényéről, valamint a többi kerti felszerelés helyzetéről.

Ezt követően vizsgáljuk meg a vízforrást, hiszen tudnunk kell, hogy a különböző nyomásértékek milyen vízmennyiséget képesek biztosítani. Ez alapján ugyanis eldönthetjük, hogy milyen rendszer lehetne az ideális, hiszen az öntözőrendszerek rotoros szórófejei 2,5-5 bar, a spray szórófejek 1,5-3 bar, míg a csepegtető csövek a 0,5-3 bar közötti nyomástartományban működnek optimálisan.

Fontos kiválasztani az ideális szórófejet, hiszen ezekből áll majd össze az öntözőkör vízigénye, ezek határozzák meg a teljes rendszert. Tehát például egy 180°-ban öntöző fej nagyobb vízmennyiséget igényel, mint egy 90°-ban öntöző. A gyártók meg szokták adni a szükséges vízmennyiség értékét, ami általában 4-8l/min.

A következő lépés a szivattyúk karakterisztikájának megalkotása, amit pontos mérés alapján tudunk meghatározni. Az adatok ugyanis rendkívül fontosak a kiválasztáshoz, hiszen az egyes típusok működését jelentősen befolyásolják. Az önfelszívó szivattyúk hatásfoka például a szívási mélység növekedésével párhuzamosan romlik.  

A tervezés további menetét nagyban megkönnyíti, ha szabályos négyszögekre osztjuk a területet. Így ugyanis könnyedén belőhetjük a szórófejek és az öntözőkörök helyzetét, és ügyelhetünk a kiegyenlített vízfogyasztásra is. Emellett pedig elengedhetetlenül fontos, hogy az ún. betáplálási pontokon megfelelő legyen a nyomás, hiszen csakis így fog rendeltetésszerűen működni a rendszer. Számolnunk kell azonban a csövekben lévő nyomásveszteséggel is.

Az öntözőrendszer kiépítését és a szivattyú megválasztását pontos méréseknek kell megelőznie, a becslések ugyanis sokszor fals képet mutatnak. Ha Ön is szeretne egy tökéletesen működő rendszert, akkor forduljon hozzánk bátran. Kerülje el a bosszantó kellemetlenségeket és a dupla munkát, amit egy nem megfelelő előkészítés okozhat. Bízza profikra a tervezést, és kerülje el a csalódásokat!



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Szivattyútechnikai ars poeticánk

2016. Május 21.

Szivattyútechnikai ars poeticánk

A lehető legjobb, amit egy embernek kívánni lehet a harmónia és a boldogság mellett az az, hogy foglalkozzon olyan dologgal, ami örömmel tölti el. Nekünk ez sikerült, még ha egy egészen furcsa területen is találtunk rá erre a harmóniára. Hivatás- és küldetéstudatot találtunk a szivattyútechnikában, és a minőségi szivattyúk forgalmazásában, ami utólag belegondolva nem is volt olyan nehéz.

Szivattyúkat forgalmazunk és beismerjük, hogy ez talán nem tekinthető annyira szexi tevékenységi körnek, mi azért büszkék vagyunk erre. Úgy gondoljuk, hogy az 1993-as indulás óta sokat fejlődtünk, és egyre sikeresebbek vagyunk, ami leginkább két dolognak köszönhető: szeretjük, amit csinálunk és ami még fontosabb, értünk is hozzá.

A szivattyútechnika egy egészen különös szegmense a gépészeti megoldásoknak, az iparban és a háztartásokban egyaránt használt berendezésről van szó. A szivattyú – bár van rá példa – a legritkább esetben szolgál kényelmi funkciókat, a legtöbb esetben nélkülözhetetlen bizonyos problémák kiküszöbölése érdekében.

Az évek folyamán biztosan ragadt ránk is egy kicsi (vagy talán annál több is) a beszállítóink hozzáállásából, de ennek mi csak örülünk. Aki eltöltött már pár évet ebben a szakmában, az biztos lehet benne, hogy csupán üzleti szemlélettel, csak a profitot kergetve nem lehet hosszútávon sikeres egy cég. A szivattyú ugyebár folyadék áramoltatására való berendezés, ennélfogva szivattyúznak olajat, benzint, tejet, bort, de leginkább és mindenekelőtt vizet. Utóbbi pedig a világ jelentős részén kincs és olykor átok is egyszerre, a folyamatosan fejlődő szivattyútechnika kiváló eszköz a néha zabolátlan édesvíz rendszabályozására.

A küldetéstudat fontos számunkra és mi más lehetne ez, mint a legmagasabb minőségi követelményeknek való megfelelés. A nemzetközi szabályozások, tanúsítványok mellett saját magunkat is folyamatosan növekvő terhelésnek vetjük alá, már ami a minőségi elvárásokat illeti. Ezért elégedettek velünk maximálisan a vásárlóink, és ezért tudunk mi is egyre feljebb és feljebb lépni a szivattyútechnikában.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás