VL SZIVATTYÚ KFT.
+36-29-320-150 Tel.: 06-29/320-150
Kapcsolatfelvétel E-mail: info@vlbt.hu
https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/gfx/logo.pngVL Szivattyú Kft.+36-29-320-150info@vlbt.hucustomer support
Szivattyuwebaruhaz.hu

Blog

Nyitólap   »   blog

Szerezze be a Grundfos csőszivattyúkat a tökéletes "víznyerés" érdekében

2022. Január 21.

Szerezze be a Grundfos csőszivattyúkat a tökéletes

A csőszivattyúk, másik nevén búvárszivattyúk és bármely más típus közötti fő különbség az, hogy utóbbi teljesen alámerül a folyadékba, amit szivattyúzni kell.

Ezek a berendezések számos különböző alkalmazásban használhatóak. Előnyeik és hátrányaik is vannak, amelyeket a kiválasztásakor figyelembe kell venni. A Grundfos az egyik legjelentősebb ipari gyártó. Termékeik egyedi kialakítással rendelkeznek, ami kiválóvá teszi a merülő alkalmazásokhoz, éppen ezért igen közkedveltek hazánkban is, széles választékban állnak a vásárlók rendelkezésére.

Mik azok a csőszivattyúk?

Ezeket a merülőszivattyúkat, mert így is nevezik, olyan módon tervezték, hogy a teljes egység 100%-ig a feldolgozandó folyadékba vagy közegbe merüljön. Az ilyen típusok hermetikusan lezárt motorral rendelkeznek, ami szorosan a testhez van csatlakoztatva. A motort körülvevő vízzáró burkolat általában olajjal van feltöltve, hogy megvédje azt a károsodástól, megakadályozva a rövidzárlatot okozó folyadék bejutását.

Mivel a csőszivattyúk a víz alá vannak merülve, a bemeneténél pozitív folyadéknyomás van. Ez az állapot nagyobb hatásfokot eredményezhet, mivel kevesebb energia szükséges a folyadék pályáján történő mozgatásához. A berendezés a folyamat során a folyadékot nem szívja, hanem nyomja. Ez rendkívül hatékony, mivel a működéshez a közeg „mélységét” használja, amiben alámerül és a szivattyúba való behúzásához nem szükséges energia. Az alámerülésének pozitív hatása, hogy a motort a körülötte lévő folyadék hűti, megakadályozva ezzel a túlmelegedést.

Előnyök - hátrányok és a vezető márka: Grundfos csőszivattyúk

A búvárszivattyú több jelentős előnyt kínál más típusokkal szemben:

-        Alapozás: a berendezéseket nem kell feltölteni. Önfelszívóak, mivel a szivattyúzott folyadék felszíne alatt működnek.

-        Kavitáció: mivel teljesen a víz alá vannak merülve, a csőszivattyúk nem hajlamosak a kavitációra, ami igen problémás lehet a centrifugál szivattyúk és más típusú térfogat-kiszorításos gépek esetében.

-        Hatékonyság: hatékony, mivel kevesebb energia szükséges a folyadéknak a pályáján történő mozgatásához.

-        Zaj: mivel ezek a gépek víz alá vannak merülve, a legtöbb alkalmazásban nagyon csendesek. Ez nem elhanyagolható szempont lehet, nemcsak a szomszédok, hanem a saját nyugalmunk érdekében is.

Néhány hátrányukkal is meg kell küzdeni:

-        Hozzáférhetőség: gyakran nehezen hozzáférhetőek a rutin ellenőrzéshez vagy karbantartáshoz, különösen a mély kutaknál. Ez megnehezíti a megelőző karbantartást és sok alkalmazásban addig hagyják működni, amíg elromlanak és ki kell cserélni.

-        Korrózió: bármilyen folyadéknak való tartós kitettség korrózióhoz vezet. A búvárszivattyúkat gyakran használják korróziós és koptató hatású folyadékok kezelésére. A tömítések különösen hajlamosak az ilyen fajta károsodásra, ami szivárgáshoz és a motor károsodásához vezet. A korrózió ellensúlyozására ezeket a berendezéseket korrózióálló anyagból kell készíteni, így magasabb az ára is, mint az azonos teljesítményű más típusú termékek esetében.

Ennek a típusnak a legfontosabb előnye, hogy nem kell feltölteni. Ha egy vezető márkát, a Grundfost választja, akkor olyan berendezést választ, ami a legmagasabb minőségű rozsdamentes acélból készül, hogy biztosítsa a lehető leghosszabb használatot. Teljesítmény szempontjából ezek a gépek nagyon hatékonyak, mivel nem igényelnek sok energiát a víz szivattyúba történő mozgatásához, hiszen már eleve a víz alá vannak merülve. A piacon a modellek széles választéka közül választhat. A Grundfos csőszivattyúk talajvíz szivattyúzására tervezett berendezések. Mind rozsdamentes acélból készültek és 3 anyagminőségben kaphatóak. A termékek 4" és 6", valamint 8" és 10" közötti méretű fúrólyukakhoz alkalmasak, a motor méretei 0,37-250 kW között állnak rendelkezésre.

„Vízkiemelés” homok érzékeny víztartó rétegekből – homoktűrő csőszivattyú

Ha egy merülőszivattyú alkalmazásban fennáll a magas homok- és iszaptartalom veszélye, a berendezés beindítása problémássá válhat. Változó frekvenciájú meghajtó használatát javasoljuk, így a szivattyú lassú indítása, lassú felfutást eredményez. Ez minimálisra csökkenti a homok- és iszapréteg zavarását, a VFD használata pedig biztosítja, hogy ez így is maradjon, az alacsony maximális áramlás beállításával. A gép védelme fontos a homokos és iszapos környezetben. Ez hatékonyan történik a szilikon csapágyakkal és a szivattyú körüli hármas tömítéssel, a kopás csökkentése érdekében.

A mélykúti csőszivattyú kialakítása

A búvárszivattyúk lehetnek egy- vagy többfokozatúak. Minden fokozat burkolatba épített motorból áll, amit a szivárgás megakadályozása érdekében mechanikus tömítésekkel zárnak le. A motor egy kábelhez van csatlakoztatva, ami áramot termel a működtetéséhez és a burkolat valamilyen, a felszínre vezető csőbe vagy tömlőbe nyúlik. A feladattól és a szivattyúzandó folyadéktól függően, különböző típusú csövekhez, rugalmas tömlőkhöz vagy vezetékekhez csatlakoztathatóak.

A burkolat első számú feladatai

A csőszivattyúk burkolata különböző fémekből, például krómozott vagy rozsdamentes acélból, illetve polimerekből állhat. A burkolat legfontosabb követelménye, hogy hermetikusan zárt legyen. Ha bármilyen folyadék szivárogna a burkolatba, a motor könnyen rövidre zárhat és magas javítási költségeket okozhat. Egyes burkolatok kettős mechanikus tömítésű konstrukcióval vannak ellátva, a nagyobb igénybevételt jelentő munkákhoz. A motort tápláló kábel általában 15 méter hosszú a kereskedelmi célú alkalmazásokban és sokkal hosszabb lehet nagyobb ipari helyzetekben, például olajkutaknál. Sok burkolatot úszókapcsolóval is ellátnak, ami automatikusan bekapcsolja a motort, ha a szivattyú teljesen víz alá merül.

A csőszivattyúk a kapacitás, a sebesség és az energiafelhasználás tekintetében széles skálán mozognak. Némelyikük felcserélhető a legkülönbözőbb alkalmazásokban, amikor híg folyadékokat szivattyúznak. A viszkózusabb folyadékok és a nagyobb mélységben történő alkalmazások erősebb szivattyúkat igényelnek, amelyeket úgy terveztek, hogy lehetővé tegyék a megfelelő működést. A magas szilárdanyagot tartalmazó, korrozív és koptató hatású folyadékok különösen nagy problémát jelentenek.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Bízza a vízellátást a Lowara SCUBA kút szivattyúra!

2022. Január 9.

Bízza a vízellátást a Lowara SCUBA kút szivattyúra!

A kút szivattyú elég széles felhasználási lehetőségekkel bír, egyéb kiegészítőkkel kombinálva, automata öntözőrendszer működtetésére, kézi vagy szórófejes kerti locsoláshoz szükséges vízellátás biztosítására is kiválóan alkalmazhatjuk.

A „házi” öntözőrendszerek szerelmesei is előszeretettel építik be a saját rendszerükbe, legyen szó ásott kútról vagy esőgyűjtőről (ciszternáról), illetve a kisebb méretű mezőgazdasági vízellátásban is segítségünkre lehet. Az alábbiakban megismerheti, hogyan foghat hozzá a beszereléséhez, képet kaphat arról, hogy mely tényezők alakíthatják a költségeket, illetve megismerkedhet közelebbről 3 minőségi kút szivattyú gyártó termékeivel is.

A fúrt kút szivattyú elhelyezése

A kútszivattyú telepítése veszélyes lehet, ha vízzel és elektromossággal van dolgunk, ezért fokozott óvatossággal kell eljárni. Mielőtt hozzákezdene, keresse meg a felhasználói kézikönyvet és olvassa át az óvintézkedéseket, minden egyéb figyelmeztetést, mielőtt elkezdené a telepítést! A kézikönyv fontos biztonsági szempontokat, kapcsolási rajzokat, az összeszereléshez szükséges szerszámokat, megfelelő földelési utasításokat, hibaelhárítási elemeket és lépésről-lépésre történő telepítési tippeket tartalmaz, amelyek a kútszivattyúra jellemzőek lehetnek.

A kút szivattyú telepítéshez ajánlott eszközök közé tartoznak a következők:

Csőkulcsok

Kesztyű és védőszemüveg

Csővégfogók vagy bilincsek

Teflonszalag

CSA/UL jóváhagyott elektromos szalag

Állvány/láncos emelő (mélyfúrású szivattyúkhoz)

Megfelelő méretű és hosszúságú merülő vezeték

Nyomatékszűrő

A kút szivattyú ár alakulásának szempontjai

A kútszivattyú és a telepítés ára attól függ, hogy mire van szüksége és hány liter vizet kell kinyerni. A berendezés ára attól függően változhat, hogy mire van szüksége. Vannak olyan szivattyúk, amelyek megakadályozzák az árvíz kialakulását az otthonában, ezek az alacsony átfolyású szivattyúk különböző költségekkel járnak attól függően, hogy mekkora vízmennyiséget tudnak kiszivattyúzni. Magyarországon a jó hálózati víznyomás mértéke körülbelül 4-6 bar. Ha az Öné ennél kisebb, akkor előnyös lehet egy nyomásfokozó szivattyú szakszerű beszerelése is, ami tovább növelheti a költségeket. Ne feledje, hogy a saját maga által végzett munka az otthoni hálózati vízellátáson veszélyes lehet, ezért mindig ajánlott szakembert fogadni. Jelentős károkat okozhat az ingatlanában, ha a dolgok rosszul sülnek el.

Umbra ACUATEC ásott kút szivattyú

Az Umbra ACUATEC többfokozatú szivattyúi ideálisak a feldolgozás, a permetezés, az ivóvíz, az öntözés, az ipar és a mezőgazdaság területén történő alkalmazásokra. Ezek az ideális ásott kút szivattyúk, ha nagy nyomáson jó áramlásra van szükség. A berendezés teste rozsdamentes acélból készül, míg a járókerék és a diffúzorok hőre lágyuló műanyagból vannak. A sorozat termékei indítókondenzátorral és beépített motorvédelemmel rendelkeznek, amelyek gyors és egyszerű telepítést tesznek lehetővé.

Minden ACUATEC szivattyú alapfelszereltségként 20 m hosszú, nagy teherbírású gumiból készült tápkábellel van ellátva, illetve úszókapcsolóval, de anélkül is megvásárolható. A manuális, úszókapcsolóval nem rendelkező változatnál továbbra is lehetőség van ezek vezérlésére a nyomóvezetékben elhelyezett nyomásszabályozóval. Az ACUATEC 40, az ACUATEC 60 és az ACUATEC 80 szivattyúkhoz kézi és automatikus opciók is rendelkezésre állnak.

Lowara SCUBA ásott kút szivattyú

A Xylem új SCUBA kompakt, közeli dugattyús kútszivattyúja újszintű megbízhatóságot és rugalmasságot biztosít a kutak, tartályok vagy víztározók, öntözőrendszerek és nyomásfokozó rendszerek elsődleges vízellátási lehetőségeihez. A SCUBA csendes, kompakt, többfokozatú gépek, nagyteljesítményűek és korrózióállóak. Úgy tervezték, hogy segítsenek megoldani a főként háztartási, könnyű kereskedelmi és mezőgazdasági vízellátási kihívásokat. A WRAS (Water Regulations Advisory Service) ivóvízszabványnak megfelelő tanúsítvánnyal rendelkeznek. Ezáltal tökéletesen alkalmasak olyan alkalmazásokhoz, mint a magánkutak vagy tartályok lakossági használatra, a SCUBA DRY változat mellett pedig a kúton kívül zajmentes felszíni nyomásfokozó szivattyúként történő munkavégzéshez.

Ideális választás öntözéshez, tavakból, árkokból vagy ciszternákból történő vízbeszerzéshez, valamint házi kertek öntözéséhez vagy esővízhez is. A SCUBA könnyűipari felhasználásra is alkalmas, például autómosó rendszerekben a víz újra felhasználásához, szűrőgépekben vagy tartályokban. Ami a teljesítménytartományt illeti, az 5"-os rozsdamentes acélból készült, nagyteljesítményű SCUBA kútszivattyúk, akár 12 m3/h és 100 m maximális vízmagasságot is szállítanak, 2,2 KW motorteljesítménnyel. Az elektromos motort a szivattyúzott folyadék hűti, a belső kondenzátor és a beépített hővédelem pedig azt jelenti, hogy a berendezésnek nincs szüksége vezérlőpanelhez való csatlakoztatásra az indításhoz.

Pedrollo TOP MULTI ásott kút szivattyú

A Pedrollo TOP MULTI többfokozatú, zárt járókerékkel rendelkező, centrifugális kútszivattyú, ami különösen jól alkalmazható a kutakból történő szivattyúzáshoz és tartályokból történő vízfeltöltéshez. Két modell áll rendelkezésre: a MULTI Standard kézi működtetéshez és a MULTI AUT, ami beépített automatikus elektronikus vezérlővel rendelkezik, ami igény szerint vizet biztosít. Mindkét MULTI modell kiváló motorhűtési teljesítménnyel rendelkezik, a köpenyes motorkialakításnak köszönhetően, ami lehetővé teszi a szivattyú folyamatos, részben vízbe merített működését.

További innovatív jellemzői közé tartozik a kettős mechanikus tömítés a köztes olajkamrával, a motor teljes tömítettsége és az egyszerű kialakítás, a könnyű karbantartás érdekében. A gép szerkezete üvegszál erősítésű techno műanyag test és szívószűrő, Noryl járókerékkel és diffúzorokkal. Minden termék alapfelszereltségként rendelkezik alacsony vízszintet szabályozó úszókapcsolóval és 10 méteres kábellel. Ami a motort illeti, a kút szivattyú beépített, nem túlterhelő indukciós motorral van ellátva, amit folyamatos működésre terveztek a szakemberek. A motor tekercselésében a szivattyú túlterhelése ellen hővédő kapcsoló található.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Megbízható rendszer házi vízművel

2021. December 14.

Megbízható rendszer házi vízművel

A házunk hatékony vízellátása érdekében, érdemes egy házi vízmű beszerelésén elgondolkodni, attól függetlenül, hogy milyen vízvételi hely áll rendelkezésre.

 Kútból kinyert vagy összegyűjtött csapadékvíz, talajvíz egyaránt megfelelőnek számít a megfelelő víztisztító rendszer alkalmazását követően. A vízmű további előnyei közé tartozik, hogy változatos felhasználást tesz lehetővé, mivel nemcsak a ház vízellátása biztosítható a használatával, hanem öntözőrendszerre is köthető, de a medencék és a víztároló tartályok feltöltésére is alkalmas. Sőt, alacsony víznyomás esetén, akár a vezetékes víz nyomásnövelése is megoldható ezzel a remek szerkezettel.

A házi vízmű felépítéséről néhány szóban

Amint megértettük, hogy miként működik a házi vízmű, azonnal nyilvánvalóvá válik, hogy mitől számít ennyire nagyszerű találmánynak. Az otthoni felhasználásra szánt berendezések esetében a felhasználók többsége előnyben részesíti az egyszerű telepíthetőséget, illetve a költséghatékony üzemeltetést. Mivel a gyártók figyelemmel kísérik a felhasználói igényeket, ezért folyamatosan az energiatakarékos kivitelezésre törekednek. Ez különösen igaz a minőségi ELPUMPS házi vízműmodellekre, hiszen a gyártó már több mint 20 éves múlttal rendelkezik a minőségi szivattyúk gyártása terén.

A felépítése viszonylag egyszerű, mivel egy hidrofor tartályból és egy erre szerelt szivattyúból áll. A tartályon található továbbá egy nyomáskapcsoló és egy nyomásmérő. A két részt pedig egy cső köti össze. A rendszerben lévő nyomás miatt folyni kezd a víz, amint azt megnyitjuk. Amikor a nyomás lecsökken, bekapcsol a szivattyú, viszont nem áll le azonnal a csap elzárásakor. Egészen addig működik, amíg a tartály feltöltődik a szükséges mennyiségű vízzel.

A házi vízmű tartály a szivattyút hivatott kímélni, mivel megóvja azt az állandó ki- és bekapcsolástól.

Például kismennyiségű vízfelhasználás esetén, kézmosáskor vagy ha töltünk egy pohár vizet, akkor a tartályban tárolt folyadékot használjuk, ezért nem indul be a szivattyú. Amikor ezt már pótolni kell, akkor a nyomáskapcsoló automatikusan bekapcsolja a szivattyút, amíg ismét feltöltődik a házi vízmű tartály. A nyomáskapcsoló megfelelő beállítására is szükség van, mert ha ez nem történik meg, akkor előfordulhat, hogy a házi vízmű nem kapcsol ki.

Megéri a házi vízmű telepítése?

Ideális körülmények között mindenképp megéri. Például más a helyzet, ha víznyerőhelyként kutat szeretnénk fúrni, de ezt megnehezíti a sziklás talaj. A dolog nem megoldhatatlan, azonban tetemes költségeket emészthet fel ilyen körülmények között a kútfúrás. Ez esetben érdemes más megoldást találni. Szerencsére vannak alternatívák, amiket kihasználva megoldható a gazdaságos telepítés és a költséghatékony üzemeltetése egyaránt. Az esővíz gyűjtésével kivitelezhető a WC tartály ürítése is. Elvégre hatalmas pazarlásnak számít ivóvízzel öblíteni naponta többször a 6-8 literes tartályt. Ekkor tulajdonképpen a pénzünket húzzuk le a WC-n.

Öntözés házi vízművel

Hatékonyabb, precízebb, ráadásul takarékosabb öntözés érhető el egy megfelelően megtervezett öntözőrendszerrel, amit egy házi vízműműködtet. Ehhez elsősorban szükség lesz egy megfelelő méretű házi vízmű tartályra továbbá számításba kell venni, hogy mekkora távolságra van az öntözni kívánt terület a víznyerő helytől. Minél hosszabb a vezeték, annál jobban csökken a nyomás a rendszerben.

Mi alapján válasszunk?

A válasz egyszerű! Minden esetben hagyatkozzunk a szakember véleményére a megfelelő vízmű kiválasztásával kapcsolatban. Hogy miért? Mert nagyon sok tényezőt kell számításba venni, különben egy apró figyelmetlenség is csökkentheti a vízellátás hatékonyságát, ami elég kellemetlenné válhat a mindennapok során. Ha nincs elég nyomás a csapokban, az még a legalapvetőbb dolgokat is megnehezíti, mint például a zuhanyzást. Fontos felmérni a háztartás vízigényét. A hidrofor tartály lehetőleg legyen rozsdamentes acélból az időtállóság miatt. Nem árt egy minőségi nyomásmérővel felszerelt típust választani, mert ha az idő előtt tönkremegy, akkor az kihatással lesz az egész rendszer működésére, természetesen negatív értelemben. A cseréje pedig plusz költségeket von maga után.

Ha sikerült beszerezni a megfelelő változatot, akkor a bekötésével szintén nem érdemes egyedül próbálkozni, hiszen ehhez is szakértelem szükséges. Nagyvonalakban annyi elmondható, hogy érdemes úgy kiépíteni a rendszert, hogy az a lehető legjobban kiszolgálja a szivattyút. Minél alacsonyabb igénybevételnek tesszük ki a szivattyút, annál jobb hatásfokon képes dolgozni és természetesen ez pozitívan hat az élettartamára is. A szívócsonk beszerelése során gondoskodni kell arról, hogy ne szűküljön be túlságosan, mert az szintén rontja a hatásfokot. Lábszelepre is szükség lesz, ami a víz visszafolyását hivatott megakadályozni, de adott esetben a homokszűrő felszerelése is indokolt lehet. A szivattyú nem tolerálja túl jól, ha hordalék kerül a rendszerbe és ez könnyen a károsodását okozhatja, ami nem tartozik a garanciális meghibásodások közé, hiszen ez egyértelműen a szakszerűtlen beszerelésre utal.

Hasznos tartozék lehet továbbá egy szárazon futás elleni védelem a szivattyú védelmében. A nyomáskapcsolóra is hasonló okból van szükség, hiszen ez is a szivattyú automatizált működéséért felelős ez azonban két nyomásérték között dolgozik, míg a szárazon futás elleni védelem érzékeli, hogy van folyadék a csövekben. Ha nincs, akkor azonnal lekapcsolja a szivattyút, ezzel védve a szárazonfutástól, ami akár azonnali károsodást okozhat. 

A házi vízmű előnyei összesítve

Elsőként a kényelmes használatot érdemes kiemelni, ami az automatizált rendszernek köszönhető, hiszen öntözéskor nem kell a ki- és bekapcsolással foglalkozni. Egy locsolófejen és egy tömlőn kívül másra nem lesz szükségünk az automata öntözéshez. Energiatakarékos megoldás, amivel spórolhatunk a vízzel és a villanyárammal egyaránt. Egy megfelelően megtervezett rendszerrel optimalizálható a vízfogyasztás. A hidrofor biztosítja, hogy a szivattyú ne kapcsoljon be, amikor arra nincs semmi szükség, ez pedig minimalizálja az áramfogyasztást. A segítségével egy, a vezetékes vízszolgáltatótól teljesen független vízellátó rendszer alakítható ki, aminek sokkal gazdaságosabb az üzemeltetése.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Gazdaságos pancsolás Bestway medencében

2021. December 2.

Gazdaságos pancsolás Bestway medencében

A Bestway medence kitűnő minősége az átgondolt tervezésnek és a nagyszerű anyaghasználatnak köszönhető.

Ez alapján nem meglepő, hogy ennyire népszerűnek számít, mivel mindegyik típusa praktikus megoldást kínál abban az esetben, hogy nincs szükség vagy nincs lehetőség egy állandó, földbe süllyesztett változat megépítésére. Ennek apropójaként érdemes egy kicsit jobban megismerkedni a Bestway medencék világával, mert ez alapján megtudható, hogy miként lehet kihozni belőlük a legtöbbet.

A fémvázas Bestway medence telepítése

Talán ez az a típus, amit mindenki ismer. A fémvázas medence egyértelmű előnye, hogy egyszerűen összeállítható és amikor nincs szükség rá, a tárolása sem okoz gondot, mivel szétszedett állapotban kevés helyet foglal. Függetlenül attól, hogy milyen Bestway medencével rendelkezünk, a karbantartásra különösen nagy figyelmet kell fordítanunk, ami főként a víz tisztántartását jelenti. Mielőtt még feltöltenénk vízzel, meg kell tennünk néhány lépést. Először is gondoskodnunk kell a telepítési hely előkészítéséről, amit meg kell tisztítani a kavicsoktól, gallyaktól és minden tereptárgytól, ami kárt tehetne a 3 rétegű megerősített PVC medencetestben. Ez egy rendkívül erős, szakadásbiztos fólia, viszont a medencében és annak közelében kerülendő a hegyes, éles tárgyak használata, mert ezekkel viszont könnyen kárt tehetünk az anyagában. Ha megtisztítottuk a talajt, akkor készítenünk kell egy 5-10 cm vastag homokágyat. Beton esetén erre nincs szükség. A homokágyra pedig ajánlott polifoam fóliát vagy lépésálló nikecellt helyezni, végső rétegként pedig jöhet a medence alátét fólia. Ez főként arra szolgál, hogy ne hűljön ki a víz olyan gyorsan. Mindenképp ügyeljünk a medence alap vízszintezésére. Ha nem sík a felület, akkor a fémvázas medence deformálódhat, a csőváz pedig károsodhat. A Bestway medence mellé jár egy papírszűrős vízforgató is. Az összeállítást követően, ennek a csatlakozása következik, majd ezután már feltölthető vízzel.

A fémvázas medence tisztántartása

A medence vizének a tisztítása nemcsak a higiénia miatt fontos. Hogyha helyesen járunk el, akkor nem kell állandóan, sőt, akár a teljes szezon átvészelhető egyetlen feltöltéssel. Ehhez viszont tényleg napi szinten ügyelnünk kell arra, hogy elkerüljük az algásodást, ami algaölővel kivitelezhető. A fertőtlenítés pedig klórtablettákkal végezhető el, amiket a szkimmerbe vagy a vegyszeradagolóba kell tennünk. Tehát semmiképp sem szabad csak úgy beleszórni a vízbe! A vízkezeléshez hozzátartozik a megfelelő pH beállítása, amit vízelemzővel tehetünk meg. Az ideális pH 7,2-7,6 között mozog. Ez azért szükséges, mert így beállítható a megfelelő szabadklór tartalom. Ha ez túl magas, akkor bőr- és szemirritációt okozhat. Ha a víz a tisztítás ellenére elkezd opálossá válni „pelyhesítés" szükséges, mert az apró szemcséket nem képes megszűrni a szűrőberendezés. A pelyhesítőszer a szennyeződések negatív töltéseit semlegesíti, ezáltal azok összetapadnak és így már fennakadnak a szűrőn. Nem árt egy merítőháló beszerzése is, amivel könnyen kihalászhatjuk a belehullott leveleket, ágdarabokat, bogarakat. Használaton kívül takarjuk le az erre szolgáló Bestway medence takaró fóliával. Ez is lassítja a víz kihűlését és megakadályozza, hogy szeles időben belepotyogjanak a különféle szennyeződések. A kiürítését követően, a szétszerelés előtt szintén fontos alaposan megtisztítani kívül belül a fémvázas Bestway medencét.

A Steel PRO Max kitűnő választást jelent az egész családnak. Nem kell tömött sorokban állnunk a strandjegyért és élet-halál harcot vívnunk a napágyakért, amikor a saját udvarunkat is egy kellemes üdülőhellyé varázsolhatjuk a Bestway csővázas medence segítségével.

Felfújható masszázsmedence az otthoni wellnessezéshez

Nincs mindig idő elutazni egy egész hétégére kikapcsolódni valamelyik wellness központban. Otthoni környezetben is édes a pihenés, kiváltképp akkor, ha kihasználjuk azokat a lehetőségeket, amiket a felfújható masszázsmedence kínál.

A Bestway medence csúcskategóriás termékének számít a többszemélyes változat, ami egy hagyományos jakuzzi minden pozitív tulajdonságával rendelkezik.

Bizonyos szempontból még praktikusabb és gazdaságosabb is annál. Ez elég egyértelmű, hogyha összehasonlítjuk a telepített és a felfújható masszázsmedence árát. Ráadásul nemcsak otthon használható, hanem bárhová magunkkal vihetjük, sőt, még beltéri használatra is alkalmas, ha elegendő hely áll a rendelkezésünkre ebből a célból.

A vízkezelés viszont ebben az esetben is kiemelten fontos, ha sokáig szeretnénk élvezni a Bestway medence ezen típusának az előnyeit. Ennek tudatában, különös gondot kell fordítani a szűrőtisztításra, a megfelelő vízszintre és a lágy víz használatára. Ez utóbbira azért van szükség, hogy a medence felülete sima maradjon, illetve ezzel elkerülhető a fúvókák vízkövesedése. Mivel nem folyik mindenhol lágy víz a csapból, ezért használhatunk vízkezelő szert, ami megakadályozza, hogy az ásványi sók kicsapódjanak a medence falára, a fúvókákra és a csövekre. Ha napi szinten rendszeresen használatban van a Bestway medence, akkor a szűrőtisztítás heti egyszer szükséges. Szintén számolnunk kell az algásodással és a vízminőség beállításával, ami hasonlóan történik, mint a fémvázas medence esetében. A fertőtlenítést viszont nem klórral, hanem brómmal érdemes elvégezni. Ez a klórnál erősebb fertőtlenítő hatással bír, ezért kevesebb elég belőle. Sok időt és energiát takaríthatunk meg, ha kombinált vízkezelőszereket alkalmazunk, amelyek tartalmaznak minden olyan anyagot, ami szükséges a medence vízének.

Gyakran feltett kérdés, hogy mennyi áramot fogyaszt a masszázsmedence üzemelése. A Bestway kompakt gépészeti megoldással rendelkezik, amibe beletartozik a papírszűrős vízforgató, a légbefúvó és a gyorsfűtő rendszer is. A fogyasztás csökkenthető a gazdaságos energiatakarékos móddal. A fogyasztás mértéke attól függ, hogy egy héten mennyit van használva a Bestway medence, de a víz hőmérséklete is sokat nyom a latban. Számít az is, hogy hányan ülnek benne, mennyit van letakarva és hány fokos a víz. A felfújható masszázs Bestway medencékhez, illatszereket és fürdősokat is használhatunk, amelyek kifejezetten erre a célra lettek kifejlesztve.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Miért éri meg anyagilag (is) a házi vízmű rendszer használata?

2021. November 17.

Miért éri meg anyagilag (is) a házi vízmű rendszer használata?

A házi vízmű roppant gazdaságos és praktikus a felhasználásban – cikkünkben eláruljuk, miben rejlik a szóban forgó berendezés előnye.

Házi vízmű, avagy a családosok nagy kedvence

Érthető, hogy egy nagyobb paraméterekkel operáló családi háznak másak az igényei, mint egy szerényebb méretű, fővárosi lakásnak. A kert öntözése, a medence feltöltése vagy a háziállatok vízzel való ellátása komoly összegeket emészt fel. A búvárszivattyúk, kerti szivattyúk is jó szolgálatot tehetnek, ám a házi vízellátó rendszerek még ennél is többet nyújtanak: miközben megoldják az imént említett feladatokat, a háztartás vízigényét is jelentős részben fedezik.

A házi vízmű ott is nagy segítség, ahol nem megoldott a vízhálózat kiépítése

A tapasztalat azt mutatja, hogy a félreeső helyeken, például mezőgazdasági létesítmények, idilli környezetben lévő családi nyaralók esetében, a folyamatos vízellátás nem mindig megoldott. Ez bizony nagy fejfájást okoz a tulajdonosoknak, hiszen a vízhálózatra való csatlakozás roppant költséges. Ezekben a helyzetekben a házi vízellátó jelenti az ideális választást, hiszen a vezetékes víz alternatívájaként a vizet többek között a lefúrt kútból is képes „előcsalogatni”.

Milyen szerepeket tölthet be a házi vízmű?

A házi vízmű telepítésével járó előnyök számosak.

E nagyszerű előnyök elsősorban a hóvégi számlák összegének csökkenésében konkretizálódnak. De mégis, milyen területeken használható pontosan ez az okos berendezés? Ha nagyon egyszerűen szeretnénk fogalmazni, akár úgy is mondhatjuk, a házi vízellátó által felszivattyúzott víz minden olyan helyzetben kiválóan használható, amikor a víz minősége nem releváns. A WC öblítése tökéletes példa erre. Megdönthetetlen tény, hogy a WC öblítése több köbméternyi vizet kíván havi viszonylatban. Mivel ezt a mennyiséget a házi vízszállító hiányában a vezetékes vízhálózat által fedezzük, észre sem vesszük, mennyit spórolhatnánk, ha például a házi vízművel oldanánk meg a kérdést. A házi vízellátó által előállított vizet a fentiekben már említett öntözés és itatás mellett sokan fürdéshez is használják.

Egyszerű és nagyszerű – néhány szóban a házi vízellátó felépítéséről

Bármilyen hihetetlen is, de a házi vízellátó rendszerek felépítése egyáltalán nem bonyolult. Alapvetően ezek a berendezések három fő egységből állnak: szivattyúból, hidrofor tartályból és nyomáskapcsolóból.

A házi vízellátó rendszer szivattyúja, csakúgy, mint a kerti- vagy búvárszivattyúk esetében, a víz zökkenőmentes szállításában játszik nagy szerepet.

A házi vízellátó rendszer szivattyúját a nyomáskapcsoló működteti, a hidrofor tartály pedig a víz tárolását hivatott megoldani. Fontos megjegyezni, hogy a hidrofor tartálynak köszönhetően magának a berendezésnek nem kell folyamatosan működnie, ki-bekapcsolnia ahhoz, hogy az igényelt vízmennyiség a háztartás lakóinak rendelkezésére álljon. Ez nem csupán a kényelmi szempontok miatt előnyös, de elképesztően költségtakarékos is.

Házi vízmű nyomáskapcsoló – különbségek a hagyományos és digitális kapcsolók között

A házi vízmű rendszer nyomáskapcsolója tulajdonképpen maga a berendezés szíve-lelke – a rendszer automatikus működéséért felelős egység.

Ha a nyomáskapcsoló azt érzékeli, hogy a vezetékekben csökkent a nyomás, magától bekapcsol.

A hagyományos nyomáskapcsolókkal felszerelt berendezések esetében ez gyári beállítás függvénye. A modernebb és felhasználásában sokoldalúbb digitális nyomáskapcsolók esetében az értékeket maguk a felhasználók adhatják meg, ezáltal is biztosítva a rendszer teljes mértékben személyre szabott üzemelését.  A nyomáskapcsoló a villamosenergia spórolásában is élenjár, emellett pedig gondoskodik a berendezés hosszú élettartamáról is.

Megbízható márka: Pentax házi vízművek hagyományos és digitális nyomáskapcsolóval

A háztartás egyenletes vízellátásában a Pentax brand termékei jelesre vizsgáznak. Legyen szó az egyszerűbb, gyári beállítású nyomáskapcsolóval felszerelt egységekről vagy a modern digitális változatokról, a gyártó termékeinek kompromisszumoktól mentes, hosszú távú minőségét nyugodtan előre is borítékolhatjuk. Azoknak a vásárlóinknak, akik szettben gondolkodnak, szíves figyelmükbe ajánljuk a hidrofor tartállyal kiegészített Pentax készülékeinket is.

A Pedrollo házi vízellátó rendszer bekötésre készen várja az érdeklődőket

Az olasz Pedrollo készülékek maguk a kézzel fogható megbízhatóság, legyen szó akár ipari, akár háztartási felhasználásról. Az impozáns termékpalettájukon a házi vízellátó rendszerek is előkelő helyet foglalnak el – nem véletlenül. A szóban forgó házi vízművek bekötésre készen, igény szerint miden tartozékkal felszerelve várják az érdeklődőket a webáruházunkban. Ezek a kitűnő ár-érték aránnyal operáló berendezések tökéletesen alkalmazhatók a szezonálisan használt nyaralók esetében is.

A Pedrollo házi vízművek az anyaghasználat terén is elismerésre méltó minőséget reprezentálnak.

A szivattyúházat erős öntöttvas váz védi, a járókerék készülhet műanyagból vagy rézből, illetve a rendkívül időtálló rozsdamentes acélból is. A házi vízellátó berendezés tengelye is rozsdamentes acél anyaghasználattal készül. A tengely tömítése a szén/kerámia/NBR (akrilnitril-butadién-kaucsuk) anyagok kombinációjaként kiváló mechanikai tulajdonságokkal bír.

Házi vízmű bekötése fúrt kútra

A házi vízellátó rendszer bekötése, bár nem ördöngös feladat, kellő felkészülést és tudást igényel a vállalkozó szellemű tulajdonosok részéről. A rendszer telepítése többek között történhet ciszternára, tartályra és természetesen fúrt kútra is. Abban az esetben, ha az utóbbi megoldásnak szavazunk bizalmat, érdemes tudni, hogy a vízellátó bekötése tulajdonképpen ugyanazokat a lépéseket követi, mint a hagyományos szivattyúk. A sikeres végeredmény érdekében fektessünk nagy hangsúlyt a szívócsonk beszerelésére, a szívócsonk beszűkülése ugyanis komoly problémákat idézhet elő a jövőben. Figyelem! Ha csak a legcsekélyebb esélye is megvan annak, hogy a fúrt kútból származó vízzel homokszemcsék vagy egyéb törmelék is bekerül a csövekbe, mindenképpen érdemes a vízszűrő kiegészítő beszerelésén is elgondolkodni. A kínálatunkban természetesen ezek a hasznos egységek is megtalálhatók.

Kérjünk segítséget, ha szükséges

Nem lehetünk mindenben tapasztaltak - ha úgy érezzük, a házi vízellátó bekötése meghaladja a tudásunkat, mindenképpen kérjük szakember segítségét, ezáltal nemcsak a precíz és gyors munka garantált, de a berendezés garanciája sem vész el.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás