VL SZIVATTYÚ KFT.
+36-29-320-150 Tel.: 06-29/320-150
Kapcsolatfelvétel E-mail: info@vlbt.hu
https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/gfx/logo.pngVL Szivattyú Kft.+36-29-320-150info@vlbt.hucustomer support
Szivattyuwebaruhaz.hu

Blog

Nyitólap   »   blog

Aktív szenes vízszűrő betét

2017. Június 28.

Aktív szenes vízszűrő betét

A víz taszítása aktív szénnel

Az aktív szénnel történő víztisztítás egyszerű és széles körben alkalmazott módja a vízkezelésnek. Használják ezt a módszert ivóvíz-tisztítókban is. Alapos szűrést csak a minőségi aktív szenet tartalmazó víztisztító készülékek biztosítanak, ezek gyakran ezüsttel is impregnáltak, hogy a baktériumok elszaporodását megakadályozzák a szűrőben.

A csak aktív szenet használó, gyengébb minőségű készülékeknél fennáll az esélye az elfertőződésnek. Ezeknek a szűrőknek az élettartama rövid, csupán néhány hónap, és a vízminőség javulását sem feltétlenül tudják biztosítani. A csapvizet sokszor még ízérzetre sem javítják

Egy minőségi aktív szenes víztisztító az ezüstön kívül más szűrőanyagot is használ, így képes hosszútávon vagy akár végleg lekötni a kiszűrt méreganyagokat. A szűrőbetétek élettartama azonban náluk is véges, de a megkötött mérgek nem kerülnek vissza a betétből az ivóvízbe, mikor lejár az élettartamuk, legfeljebb nem fogják már tovább tisztítani a csapvizet.

A minőségi aktív szenes víztisztító nem granulátumokat, hanem por állagú aktív szenet használ az ivóvíz-szűrésre, mivel a több és kisebb szemcsék nagyobb felülettel, azaz nagyobb elnyelő képességgel rendelkeznek. Ezáltal megnő a hatékonyság, jobb lesz a vízminőség.

 



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

A vízszűrő betét cseréjének ideje

2017. Június 7.

A vízszűrő betét cseréjének ideje

A bementi víz minősége a döntő

Az egyik legfontosabb szabály, hogy a vízszűrő egységek élettartamát nagyban meghatározza, hogy milyen minőségű vizet kell megszűrniük, azaz mekkora hatást kell kifejteniük a vízre. Természetesen, a megszűrt víz mennyisége is fontos, a gyártók pedig valamilyen kapacitást is garantálnak a szűrőbetétekhez.

Pontosan meghatározni ezeket az adatokat nem lehet, de az érdeklődőknek mégis kell valamilyen információt adni a viszonyítás érdekében.

A víztisztításnál fontos, hogy a gyárak a vízszűrőbetétek kapacitását miheztartás végett adják meg. Ezek az adatok és értékek csak tájékoztató jellegűek, mint pl. az autóknál az átlagfogyasztás értéke. 

Érdemes évente lecserélni az elő- és utószűrőket, valamint a vízkezelőket (pl. visszasózó, pH-lúgosító). Fordítson kellő figyelmet a szűrőcserére is, hogy a későbbiekben ne érje kellemetlen helyzet. A rendszeres cserével megóvhatja a víz minőségét és az otthona, családtagjai biztonságát is. Mindig vegye figyelembe a bemeneti víz minőségét és akkor nem lehet gond a mindennapokban sem!

 



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Medence szivattyúról

2017. Június 2.

Medence szivattyúról

Az alap medence gépészet

A medencéhez számtalan gépészeti elemet lehet csatlakoztatni. Ezek között vannak olyanok, melyek csupán kényelmi funkcióval rendelkeznek, és vannak, melyek a kémiai és biológiai szennyeződésektől tisztítják meg a vizet.

A kültéri medencéknél nélkülözhetetlen a vízforgató és a vízszűrő medence szivattyú berendezés. Ez a medence alapgépészeti egysége, mely biztosítja, hogy a medence vize kifogástalan legyen. Az alapgépészet megléte a következők miatt nagyon fontos:

-      Motorja segítségével forgatja a vizet. Ha a vízben nem alakul ki természetes áramlás, akkor a víz pangani kezd. A meleg hatására megindul az algásodás, a víz bűzös és zavaros lesz, megindul benne a mikroorganizmusok elszaporodása, majd megjelennek benne az ezekkel táplálkozó rovarok. Hogy ezt elkerüljük, muszáj gondoskodni a víz folyamatos forgatásáról.

-      A medencegépészet vízforgatójában foglal helyet a szűrőrendszer is. Átáramlik rajta a víz, amit közben a szerkezeti egység megszűr. A szennyeződések kiszűrésével biztosítható, hogy a medence vizet folyamatosan tiszta legyen.

-      Az alapgépészet saját forgatómotorral rendelkezik, mely lehetővé teszi további gépészeti egységek rákötését. Ezek az egységek nem rendelkeznek saját motorral, ezért önmagukban nem működőképesek, nincs, ami áthajtaná rajtuk a medence vizét, és nem rendelkeznek kiépített csőrendszerrel sem. Ha nincs alapgépészet, akkor nem tudunk UV-lámpát, sóbontót és hőszivattyút sem a rendszerhez kötni.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás