VL SZIVATTYÚ KFT.
+36-29-320-150 Tel.: 06-29/320-150
Kapcsolatfelvétel E-mail: info@vlbt.hu
https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/gfx/logo.pngVL Szivattyú Kft.+36-29-320-150info@vlbt.hucustomer support
Szivattyuwebaruhaz.hu

Blog

Nyitólap   »   blog

Röviden a Pedrollo szivattyúkról

2022. Június 22.

Röviden a Pedrollo szivattyúkról

Ha egy igazán megbízható, megfizethető áron elérhető, ennek ellenére mégis a csúcsminőséget képviselő gyártó termékeit keressük, akkor érdemes körülnézni a Pedrollo szivattyú világában. Az egyszerű kerti önfelszívó szivattyúktól kezdve, a speciális tej vagy gázolaj szivattyún át egészen az ipari körülmények közé készült merülőszivattyúkig bezárólag, szinte mindent megtalálhatunk. Az olasz márka már hosszú évtizedek óta bizonyítja a termékei magas műszaki színvonalát és megbízhatóságát, napjaink egyik piacvezető vállalataként a világ számos országába értékesíti a termékeit.

Röviden a Pedrollo szivattyú atyjáról, Silvano Pedrolloról

A Pedrollo vállalattal kapcsolatban mindenképpen ki kell térni a névadó alapító, Silvano Pedrollo munkásságára és szellemiségére. Az ipari szakértőként diplomát szerző Pedrollo igen hamar a szivattyúkkal kezdett el foglalkozni és már 30 éves kora előtt, apja műhelyében szerzett tapasztalatait is felhasználva megalapította a saját vállalkozását. Ebben az évben ugyanis egy Dubaiban tett látogatása megerősítette abban és világossá tette számára, hogy a víz és annak szállítása mekkora kincs, mennyire keresett lehetőség.

Ebben az évben, vagyis 1974-ben megkezdte a vállalat működését az észak-olaszországi Veneto régióban, Verona megyében található San Bonifacio városában. Az azóta eltelt évek során mind maga a cég, a Pedrollo szivattyú és személyesen az alapító, Silvano is számos díjat és elismerést zsebelt be. Ezek egyfelől a Pedrollo szivattyú által megtestesített műszaki színvonalnak, másfelől pedig a cég és az alapító által tanúsított társadalmi felelősségvállalásnak szóltak.

Első elismerésüket már az 1979-es évben megkapták a Veronai Kereskedelmi Kamarától, Silvano Pedrollo pedig a „Munka lovagja”, egy magasnak számító állami elismerést is elnyerte. Az egyik legemlékezetesebb évszám a vállalat életében mégis a 2002, amikor számos nemzetközi elismeréssel, rangos díjakkal jutalmazták a cég által indított Pedrollo for Life programot. Egyszerű, hihetetlenül olcsó, mégis megbízható berendezéseivel megoldotta Banglades-i egyik régiójának vízellátását, hatalmas segítséget nyújtva az addig az esőzéstől függő parasztságnak.

A Pedrollo szivattyú napjainkban is a legmagasabb minőséget képviseli

A cég ma már a világ több mint 160 országában jelen van, szinte lefedi a teljes földgolyót, Európából indulva, Ázsián és Ausztrálián keresztül egészen Dél-Amerikáig. Eredményeit és elismeréseit nagyban köszönheti az alapítótól kapott vállalati filozófiájának, a remek technikai felszereltségének, a gyártási folyamatok és technológiák folyamatos fejlesztésének és mindez alatt közel maradva az emberekhez és az ő igényeiknek megfelelő, lakossági használatra szánt darabok között ugyanúgy a legjobbak közé törekedni, mint a komolyabb ipara igénybevételnek kitette modellek esetében.

Hogyan alakulnak a Pedrollo szivattyú árak?

A Pedrollo szivattyú árak a másik összetevőjét képezik a cég filozófiájának, ugyanis indulásuk óta kizárólag megfizethető árú termékekkel lépnek piacra. Természetesen a Pedrollo szivattyú ára attól függ, hogy milyen teljesítményre képes az adott darab, hiszen teljesen mást követel meg egy kerti medence vizének keringetése és időszakos cseréje, mint egy komoly mezőgazdasági öntözőrendszer működtetés.

Mint bármelyik másik típus, a Pedrollo szivattyú is rendelkezik két olyan mutatószámmal, ami egészen jól enged következtetni a teljesítményükre: ez pedig a maximális vízhozama és emelési magassága. Ez a két érték ugyanis azt mutatja meg, hogy mekkora vízhozamra lesz képes a berendezés, más szóval percenként hány liter vizet tud szállítani. Az emelési magasság pedig egy kút esetében lehet kiemelten fontos, ami pedig arra utal, hogy milyen mélységből képes a vizet vagy más folyadékot a felszínre hozni.

Milyen típusú Pedrollo szivattyúk léteznek?

A szivattyúk két alaptípusát a búvár és a merülő fajták jelentik, ezek mind megtalálhatóak a cég kínálatában. Emellett pedig az ipari, mezőgazdasági vagy polgári, lakossági igényeknek megfelelő teljesítménnyel is elérhető mind a két alaptípus. Képesek különböző folyadékok, mint tiszta, szennyezett vagy szennyvíz áramoltatására, de olyan speciális közegek mozgatása is megoldható lehet egy Pedrollo szivattyú segítéségével, mint az olaj, a bor, a tej vagy más speciálisabb anyagok.

Mennyire egyszerűen a Pedrollo szivattyú alkatrész és szervizelés?

Nagy előnye a márkának a világviszonylatban is kiemelkedőnek számító lefedettsége. Elsősorban a cél az, hogy olyan szivattyút válasszunk, ami sokáig bírja és nem kell szervizelni, ehhez azonban mi is sokkal hozzájárulhatunk a rendszeres karbantartással és ellenőrzéssel.

A kopó alkatrészek cseréje azonban időről-időre szükséges lehet. Szerencsére a cég nemcsak a termékeket tekintve épített ki remek viszonteladói kapcsolatokat, hanem a Pedrollo szivattyú alkatrész vonatkozásában is. Így nem kell hosszú napokat, heteket várni például egy járókerékre, ha annak cseréje lenne szükséges.

Gázolaj szivattyú

A gázolaj szivattyú egy speciális típusa a cég gyártmányainak. Minden esetben önfelszívó típusok, jellemzően nyitott radiális járókerékkel szerelve. Öntöttvas szivattyúházuk korrózió ellen védett. Gázolaj/nafta, tiszta víz, valamint más, koptató részecskék nélküli és a szivattyúra kémiai szempontból semleges folyadékok áramoltása lehetséges általa, így ideális választás például gázzal keveredett folyadékok továbbítására is. Valamennyi alkatrészük csúcsminőségű, így a Pedrollo gyártmányú elektromos motor is, ami akár folyamatos üzemmódra is alkalmas lehet.

Borszivattyú

A borszivattyú szintén speciális típus. Sajátossága, hogy különleges anyagot szállítunk vele, aminek végeredményben emberi fogyasztásra alkalmasnak kell legyen. A korrózió lehetősége teljesen kizárt egy ilyen berendezés esetében, így jellemzően kizárólag rozsdamentes alkatrészekből állnak össze. Fontos kiegészítő alkatrésze valamennyi típusnak az úgynevezett irányváltó kapcsoló, aminek köszönhetően ürítésre és feltöltésre egyaránt alkalmas lehet a berendezés.

A Pedrollo szivattyú felhozatalban jó eséllyel megtalálhatjuk az ideális darabot, legyen szó egyszerű háztartási, speciális kertészeti, adott esetben pedig komoly ipari és mezőgazdasági körülményekről!



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

A házi vízmű nyomáskapcsoló beállítása, bekötése

2022. Június 14.

A házi vízmű nyomáskapcsoló beállítása, bekötése

A nyomáskapcsoló egyszerű, viszonylag alacsony áron beszerezhető, ám annál fontosabb és hasznosabb szivattyú kiegészítő alkatrész. Más néven szivattyúvezérlőként is szokták emlegetni, feladata ugyanis, hogy bizonyos nyomás elérése esetén ki-, illetve bekapcsolja a szivattyú motorját, automatikusan vezérelve azt bizonyos értékek között. Ezzel pedig nemcsak sokkal hatékonyabb lehet az energiafelhasználás, hanem a berendezéssel is jót teszünk. Az alkalmazása ugyanis kíméli a szivattyút, jelentősen hozzájárulhat a készülék élettartamának meghosszabbításához. Nézzük meg mindazt, amit a témával kapcsolatban tudni érdemes!

Mire való a nyomáskapcsoló?

A nyomáskapcsoló lényege, hogy a szivattyú használatakor keletkező nyomást képesek leszünk vele szabályozni. A készülék csak a beállított maximum és minimum értékek között üzemel: a maximális beállított nyomás a kikapcsolási érték, miután sikerült elérni ezt a megadott nyomást, nincs szükség a készülék működésére. Egészen addig nem is indul újra, amíg eléri a minimum, azaz a bekapcsolási értéket. A használat során ugyanis a nyomás folyamatosan csökken, egészen addig, amíg egy bizonyos szintre csökken. Ekkor újra bekapcsol a szivattyú motorja és egészen addig üzemel, amíg a maximáli értéket újra el nem éri.

Miért fontos alkatrész a hidrofor nyomáskapcsoló? Mi a szerepe a rendszerben?

Napjainkban továbbra is népszerű megoldás a házi vízmű. Van, ahol kényszer szülte megoldás, mert nincs kiépítve vezetések víz az adott környéken, így más módon nem oldható meg egy ottani ingatlan vízellátása. Gyakran alkalmazott technika nyaralók és hétvégi házak esetében is, illetve néhányan gazdaságossági megfontolásokat szem előtt tartva ruháznak be a hidrofor nyomáskapcsolóba. A házi vízmű ugyanis vezetékes víz mellett is működhet, akár kiegészítő jelleggel, olyan feladatok ellátására, mint a WC öblítése vagy a locsolás ellátása, esetleg egy kerti zuhany kiépítése.

A házi vízmű legfontosabb része maga a szivattyú, ami eljuttatja a szállítandó közeget a víznyerő helytől egészen a lakás szerelvényéig. Egy házi vízmű már így is működőképes lehetne, van azonban két nagyon fontos kiegészítő alkatrész: a hidrofor tartály és a nyomáskapcsoló.

A hidrofor tartály szerepe a víz elraktározása. Ennek köszönhetően, ha csak kisebb mennyiségre lenne szükségünk és az megoldható a tartályban lévő folyadékból, akkor be sem kell a szivattyút indítani. Emellett a szivattyú motorját is védi azáltal, hogy csökkenti a beindításkor jelentkező nyomást. A nyomáskapcsoló pedig gyakorlatilag nem tesz mást, mint fenntartja a tartályban uralkodó nyomást, a beállított értékeknek megfelelően.

Hogyan működik a szivattyú nyomáskapcsoló egy házi vízműben?

Lényegében nem tér el a szivattyú nyomáskapcsoló működése a fent bemutatottaktól, azzal a különbséggel, hogy a kikapcsolási és a bekapcsolási érték a tartályban uralkodó nyomás lesz. Ha a maximális érték például 7 bar, akkor egészen addig bekapcsolva tartja a szivattyút, amíg ezt az értéket eléri. Ezt követően használhatjuk a rendszert, vizet vételezhetünk belőle, aminek köszönhetően a nyomás folyamatosan csökkenni fog a tartályban. Ha a minimum érték pedig 5 bar, akkor ennek az értéknek az elérésekor ismét üzembe helyezi a berendezést, egészen a 7 bar nyomás eléréséig.

Hogyan lehetséges a nyomáskapcsoló beállítása?

Ha újonnan vásárlunk egy ilyen eszközt, akkor az elsőként a gyári beállításokkal fog rendelkezni, ez a legtöbb esetben a fent említett 5 bar bekapcsolási, illetve 7 bar kikapcsolási érték. Egy átlagos háztartásnak ezek megfelelő értékek lehetnek, így nem feltétlenül szükséges, hogy egyáltalán változtassunk rajta. Ha mégis más értékeket szeretnénk megadni, az eszköz természetesen arra is lehetőséget ad.

A fedelet levéve, jellemzően két rugót találhatunk a készülék belsejében, mind a kettőn egy-egy anyacsavarral. Ezeknek a csavaroknak a szerepe pedig, hogy az állításukkal meg tudjuk adni a kívánt bekapcsolási és kikapcsolási értéket. A nagyobb rugón található anya segítségével lehetséges megadni a kívánt nyomást. Ha az óramutató járásával egyezően tekerjük, akkor növeljük, ellenkező irányban pedig csökkentjük a nyomást.

A másik, kisebb rugón található csavar pedig az úgynevezett hiszterézis állítására szolgál. Ez nem más, mint a kikapcsolási és bekapcsolási érték közötti különbség – ezt tehát nem önmagában adjuk meg, hanem mindig a nagyobb rugón beállított nyomáshoz képest. Itt fordítva működik az értékek növelése és csökkentése, az óramutató járásával megegyező csavarás ugyanis a hiszterézis csökkentésére szolgál.

Azonban egyáltalán nem biztos, hogy hozzá kell nyúlnunk ezekhez az értékekhez, különösen akkor, ha nem vagyunk szakemberek. Lehetséges ugyanis, hogy magasabb nyomási értéket állítunk be a kapcsolón, mint amire a szivattyú tényleg képes, ezzel pedig könnyen tönkretehetjük a berendezést.

Mi a teendő, ha a nyomáskapcsoló nem kapcsol ki vagy túl későn kapcsol be?

A nyomáskapcsoló egy kifejezetten egyszerű, úgynevezett passzív eszköz, ami nem sok lehetőséget ad a meghibásodásra. Azonban, ha azt érzékeljük, hogy nem kapcsol ki a beállított érték elérése után sem, vagy éppen ellenkezőleg, a minimális nyomást elérve sem helyezi üzembe a szivattyút, az a meghibásodásra utaló jel lehet. Akárcsak az, amikor teljesen rendszertelenül leáll majd beindul a berendezés.

Azonban az is lehet, hogy csak nem megfelelő beállításokkal van dolgunk. A legjobb módszer, ha a nyomáskapcsoló nem kapcsol ki, akkor a nagyobb csavaron tekerünk kettőt az óramutató járásával ellentétesen. Ha ekkor leáll a készülék, akkor lehetséges, hogy csak rosszul lett beállítva a leállítási érték. Amennyiben a probléma nem múlik el, akkor sokat nem tehetünk, ha nem vagyunk szakemberek. A legjobb megoldás ebben az esetben a garancia érvényesítése.

Ha erre nincsen mód, akkor lehet, hogy érdemesebb egy új darabot vásárolni, mint magunktól nekiállni javítani, mert a hozzá nem értő állítgatásnak ugyanis rossz vége lehet. Ugyanakkor az is lehetséges, hogy nem maga a nyomáskapcsoló okozza a problémát, az csak egy „tünet”, a probléma forrása máshol, például a vezetékekben keresendő. Ezeket a feladatokat viszont érdemes minden esetben szakemberre bízni, aki képes lehet pillanatok alatt elhárítani a problémát.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás