A nyári forróságban mindennél jobban esik egy hűsítő fürdőzés. Ezt az élményt pedig tovább fokozza, ha a kertünkben álló medencében csobbanhatunk. Ma már rengeteg féle medence közül választhatunk, így maximálisan kielégíthetjük az igényeinket. Az univerzális megoldást a fémvázas medence jelenti, ami számtalan jó tulajdonságának köszönhetően egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ha te is megengedhető luxusra vágysz, nézz szét nálunk, és válassz egy hozzád illő fémvázas medencét!
A fémvázas medence előnyei
A fémvázas medence megannyi előnyös tulajdonsággal bír. A puhafalú és felfújható medencékhez képest sokkal strapabíróbb. Ezt annak köszönheti, hogy a falát acél csövek tartják. A csövek stabilitást adnak, vagyis nyugodtan játszhatunk benne anélkül, hogy a medence alakja eldeformálódna. Így a fürdés élménye is élvezetesebb.
A fémvázas medence azoknak is ideális választás, akik luxusra vágynak, de anyagilag nem engedhetik meg maguknak. Ez a típus ugyanis jóval olcsóbb, mint egy épített medence, mégis hasonló élményeket kínál. Ráadásul, a fémvázas medence összerakásához és beüzemeléséhez nincs szükség szakemberre.
Ha medencét építünk, annak egy fix helye lesz. A fémvázas medencét azonban könnyűszerrel helyezhetjük ide-oda a kertben, attól függően, hogy hol találunk neki éppen helyet. A könnyű össze- és szétszerelhetősége lehetővé teszi, hogy télire elpakoljuk. Ha sikerül télre szétszedni, és nyárig fagymentes helyen tárolni, nagyban növelhetjük a medence élettartamát.
A tervezők figyelembe vették a változatos egyéni ízlést, ennek megfelelően több fajta méretben és színben is kapható már fémvázas medence. A formák terén is nagy a választék, készletünkön kör, ovális, és téglalap alakú fémvázas medencék közül választhatsz.
Mi a különbség a fémvázas és merevfalú medence között?
A fémvázas medencét gyakran összetévesztik a merevfalú medencével. Ennek az az oka, hogy a fémvázas medencéknek két típusa van: a puhafalú és a fémfalú medencék. Az első típusnál a medence fala általában szálerősített PVC-ből készül. Az oldalfalak merevítésére fém csöveket használnak. Ezeket a csöveket a falon található kis fülekhez csatlakoztatják. A második típus, fagyis a fémfalú változat esetén a medence oldalfala galvanizált és festett acéllemezből készül. Ez a szerkezet jóval stabilabb és strapabíróbb is.
A valódi merevfalú medencék drágábbak a fémvázas társaiknál, és a telepítésükhöz szakemberre van szükség. Cserébe, miután felállítottuk, már nem kell őket szétszerelni, ugyanis vízzel együtt téliesíthető. A merevfalú medencéket telepíthetjük föld felé, de általában süllyesztve, a földbe szokták építeni őket. Ezzel szemben a fémvázas medencét csak a föld felé helyezhetjük. Ennek köszönhetően viszont bármikor megváltoztathatjuk a helyét, ami különösen hasznos, ha át szeretnénk rendezni a kertet.
Mi alapján válasszunk fémvázas medencét?
A fémvázas medence kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venni. Az első, és legfontosabb szempont, hogy kik fogják használni a medencét. A fémvázas medencét olyan családoknak javasoljuk elsősorban, ahol a gyerekek elmúltak már 10 évesek. Ha ennél kisebb gyerekeknek szeretnénk medencét, érdemes egy felfújható verzióvalkezdeni. A felfújható medencék biztonságosabbak és méretükből adódóan is alkalmasabbak kisgyerekek számára.
Mint már említettük, rendkívül széles választékban kapható fémvázas medence. Ez lehetővé teszi, hogy olyan méretű és alakú terméket válasszunk, ami tökéletesen megfelel az igényeinknek. A méret kiválasztásakor tisztázzuk, hogy mire szeretnénk használni a medencét. Ha csak kényelmesen szeretnénk üldögélni, válasszunk egy alacsonyabb típust. A magasabb, 120-130 cm-es termékekben pedig még akár vízi sportokat is űzhetünk.
A formát is érdemes alaposan megválasztani. A kör alakú medence kisebb helyen is elfér, és nincsenek benne sarkok, ahol kényelmetlen lehet. Így a kör alakú medence nagyszerű megoldás, ha többen szeretnénk egyszerre üldögélni a hűsítő habok között.
A fémvázas medence felállítása és szétszedése
A fémvázas medencét minden esetben teljesen sík, és vízszintes felületen állítsuk fel. Ha nem így teszünk, a víz elnyomja a medence testét valamelyik irányba, és a medence eldeformálódik. Érdemes tehát előre kijelölni a medence helyét.
A fémvázas medence falát egy acélváz tartja, amit rudakból és sarokelemekből kell összerakni. Ehhez általában mellékelnek ábrát is. Ha kész a fémváz, húzzuk rá a belső fóliát, és igazgassuk be a helyére. A szétszerelésnél ugyanezeket a lépéseket kell követni, de értelemszerűen fordítva.
A fémvázas medence karbantartása
Egy fémvázas medence élettartama meglehetősen hosszú, de kizárólag akkor, ha megfelelően karbantartjuk. De mégis hogyan lehet egy medencét karbantartani?
Nagyon fontos, hogy tartsuk mindig tisztán. Ehhez használhatunk medence szivattyút, amely átforgatja és megtisztítja a vizet. Szintén jó megoldás az automata porszívó, amellyel könnyedén kitakaríthatjuk a medence alját is. Ha pedig nem használjuk a medencét, fedjük le egy védőfóliával. A fólia megakadályozza, hogy további szennyeződések kerüljenek a vízbe.
A fémvázas medencéket még a hideg beállta előtt szereljük szét, és tegyük el fagymentes helyre. A megfelelő téliesítéssel tovább növelhetjük a fémvázas medence élettartamát.