VL SZIVATTYÚ KFT.
+36-29-320-150 Tel.: 06-29/320-150
Kapcsolatfelvétel E-mail: info@vlbt.hu
https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/gfx/logo.pngVL Szivattyú Kft.+36-29-320-150info@vlbt.hucustomer support
Szivattyuwebaruhaz.hu

Blog

Nyitólap   »   blog

Réz idomok kiválasztása

2017. Május 9.

Réz idomok kiválasztása

A rézidomok kapilláris forrasztása

A kapilláris forrasztás jelenleg a legelterjedtebb rézcső-kötési eljárás, ami egybe a leginkább gazdaságosnak is tekinthető. Ennek lépései a következők:

• az idomok és csövek előkészítése, a forrasztandó felületek megtisztítása,

• a folyósítószer felhordása (fontos, hogy a folyósítószer soha ne kerüljön belső felületre),

• a forrasztás helyének forrasztási hőmérsékletre történő felmelegítése,

• forraszanyag adagolása, megolvasztása és a kötés elkészítése.

Forrasztható kötéseknél legfeljebb 0,25 mm kapilláris rés elfogadható a csőátmérőtől függően. Ha ennél nagyobb a forrasztási rés, vagy ha a felületek nem lettek megfelelően megtisztítva, a kapilláris-hatás csökkenni fog. Az idomokat a csövekhez megfelelő átfedéssel kell hozzáforrasztani. A javasolt átfedés az 1. táblázatban található. A lágyforrasztásnál használatos folyósítószerek kiválasztására az MSZ EN 29454 vonatkozó részei a mérvadók. A folyósítószerek feladata, hogy biztosítsák a felmelegített felület oxidmentességét és a forraszanyag egyenletes eloszlását.

Fűtés- és ivóvízrendszereket lágy- és keményforrasztással, gázvezetékeket pedig csakis keményforrasztással lehet szerelni. A réz idom forrasztásánál elsősorban arra kell figyelni, hogy a forrasztási hely és annak környezete ne hevüljön túl. A lágyforrasztás során használt forraszanyagok olvadási hőmérséklete 450 °C alatt van, keményforrasztásnál pedig ez felett. Kizárólag olyan forraszanyagokat lehet használni, melyek megfelelnek az egészségügyi előírásoknak. Vízvezetékek esetében az MSZ EN 29453 előírásai a mérvadók, keményforrasztásnál pedig az MSZ EN 29453 előírásaihoz kell igazodni.

 



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Az ásottkút szivattyú történelme

2017. Május 1.

Az ásottkút szivattyú történelme

Az ásottkút szivattyúk üzemeltetése

Kerüljük a szivattyú rövid ideig történő és gyakori bekapcsolását. Alig használt, illetve nyers kutaknál az ilyen üzemeltetés még akkor is homokoláshoz vezethet, ha a vízkivétel a homokolási határ alatt van. A szárazon futás elleni védelemmel el nem látott szivattyúkat olyan vezérlőegységgel telepítsük, mely megvédi a szivattyút a túlhevüléstől és a szárazon futástól. Ez elsősorban szárazbeépítésű szivattyúknál ajánlott, mivel ennél a rendszernél előfordulhat a lábszelep meghibásodása, ami miatt a szivattyúból visszafolyik a víz, így indításkor nem szállít vizet. A leginkább elterjedt vízellátó berendezések tartálya nem pótolja ezt a berendezést, de a kettőt együtt nem szabad használni. Ha a kút teljesítménye túl alacsony, érdemes a tartályokba szivattyúzni a vizet, majd egy nyomásfokozó szivattyúval működtetni a rendszert.

Egy profi ásottkút szivattyúval ellátott, jó teljesítménnyel működő kútnál ne használjunk vékony, olcsó locsolótömlőt. A szivattyú ugyanis hiába dolgozik a maximumon, ha a tömlő vízáteresztő képessége túl kicsi. A lehető legnagyobb távolságig vigyük a vastagabb tömlőt. A 3”-nél vékonyabb tömlő használata nem javasolt.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Vízszűrő betét választás

2017. Április 14.

Vízszűrő betét választás

A vízszűrő betét cseréjét nem szabad elhanyagolni!

Hogy az ivóvizünk tiszta legyen, annak óriási a jelentősége. Segítenünk kell szervezetünknek, hogy a lehető legtisztább vízhez jusson hozzá, így könnyebb dolga lesz annak feldolgozásával. Mivel a környezetszennyezés mértéke még mindig nagyobb az elfogadhatónál, az ivóvizünk tisztítására különösen oda kell figyelnünk.

Akinek már van házi víztisztító berendezése, az tudja, hogy mennyivel másabb íze van a tisztított víznek a közönséges csapvízhez képest. Az ilyen víztisztító berendezéseknek a lényege pedig a vízszűrő betét. Éppen ezért nagyon fontos, hogy bizonyos időközönként - amit vagy időszakra vagy literre vonatkozóan jelölnek meg a gyártók - gondoskodjunk a cseréjéről, így biztosítva, hogy ivóvizünk továbbra is tiszta maradhasson.

Egy túlzottan szennyezett vízszűrő betét nem képes a víz megtisztítására. Ezen tehát ne spóroljunk! A gyártók legfeljebb 6 hónapig javasolják használni a vízszűrő betétet, még akkor is, ha a vízhasználat 2000-4000 liter alatt maradt ez idő alatt. A betétben ennyi idő alatt már szaporodásnak indulhatnak a baktériumok, ezért a csere mindenképp indokolt.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Néhány szó a Wilo szivattyúról

2017. Április 11.

Néhány szó a Wilo szivattyúról

Wilo szivattyú többféle célra

Egyre több gyártó specializálódik szivattyúkra, melyeket sok különböző célra alkalmaznak. Ha nem szeretnénk mellé nyúlni, a Wilo szivattyú megfelelő változatait válasszuk. A világszerte elismert cég mindenféle folyadék átemelésére kínál ideális szivattyút.

A használati meleg víz keringgetéséhez és háztartási alkalmazásra is megtaláljuk a megfelelő szivattyút a Wilo széles kínálatában. A gyártó a szennyvíz átemeléséhez is kínál különböző szivattyúkat, mégpedig olyan minőségben, amiben nem fogunk csalódni. Kattintsunk a szivattyuwebaruhaz.hu-ra, válasszuk ki a számunkra megfelelő teljesítménnyel rendelkező Wilo modellt és adjuk le a rendelést. A szivattyúnkat néhány nap alatt házhoz szállítják, így a telepítést és a beüzemelést is rövid idő alatt el tudjuk végezni.

A legjobb, ha szakemberhez fordulunk, ami a beüzemelést illeti, hiszen csak akkor tudunk hatra dőlni nyugodtan otthonunk kanapéján, ha egy szakember által elvégzett munka nem okoz semmilyen kellemetlenséget. A Wilo szivattyú nem véletlenül tartozik a világ piacvezető márkái közé. Egy minőségi szivattyú, minőségi beszerelést is érdemel, a jó működés érdekében.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

A medence szivattyú, és a vízkő kapcsolata

2017. Április 5.

A medence szivattyú, és a vízkő kapcsolata

A vízszint feletti meszes csíkok eltávolítása

A mészkiválások csíkokban a vízszint felett akkor is megjelenhetnek, ha ellenük rendszeresen alkalmazunk különböző vegyszereket. A savas kémhatású vegyszerek (pl. tenzidek) segítségével eltávolíthatjuk ezeket a csíkokat. A folyékony állagú vegyszert egy hosszabb nyélű kefével vagy műanyag szivaccsal oszlassuk el egyenletesen a szennyeződésen, majd hagyjuk hatni 10-15 percig. Ezután meleg vízzel mossuk le, kefével vagy szivaccsal dörzsöljük le.

A meszes lerakódást (vízkövet) az erre a célra készült vegyszerrel, és dörzsölő felületű szivaccsal, műanyag kaparóval, illetve kefével távolíthatjuk el. A legjobb, ha a folyékony állagú szert szórófejes flakonból permetezzük a falakra.

A vízkőkiválás hajlamot a víz pH-értéke határozza meg. Ha ezt egyensúlyban tartjuk, a kiválási-oldási hajlam is egyensúlyba kerül, azaz a vízből nem fognak kiválni oldott ásványi anyagok, mint a vízkő, valamint a víz nem fog ásványi anyagot (pl. fugaanyagot) oldani.

Mindig figyeljünk a részletekre, hiszen a vízkő nemcsak egy bosszantó jelenség lehet, de komoly károkat is okozhat



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás