VL SZIVATTYÚ KFT.
+36-29-320-150 Tel.: 06-29/320-150
Kapcsolatfelvétel E-mail: info@vlbt.hu
https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/gfx/logo.pngVL Szivattyú Kft.+36-29-320-150info@vlbt.hucustomer support
Szivattyuwebaruhaz.hu

Blog

Nyitólap   »   blog

Hűsítő csobbanás vagy veszélyes megmártózás - A szennyezett medencevíz veszélyeiről

2016. Augusztus 16.

Hűsítő csobbanás vagy veszélyes megmártózás - A szennyezett medencevíz veszélyeiről

Korábban már írtunk róla, hogy milyen vegyszerek és szivattyúk állnak rendelkezésünkre a medence vizének tisztításához. Eddig azonban nem ejtettünk szót arról, hogy miért rendkívül fontos gondoskodni a tiszta vízről. Akadnak ugyanis, akik nem ismerik pontosan ennek veszélyeit, és ezért nem szentelnek kellő figyelmet a tisztításra.

Most azonban eljött az idő

Mai cikkünkben kitérünk a vízszennyezés leggyakoribb forrásaira.

1. A zuhanyzás elmulasztása

Az emberi testen található verejték, vizelet és fekália maradványok, esetenként a testápolók, napkrémek és kozmetikumok megannyi baktériumot és vegyi anyagot hordoznak – amelyek komoly problémát okozhatnak.

A verejték és a vegyi anyagok kedvezőtlenül befolyásolják a klór szintjét, ami csökkenti annak baktériumok elleni hatékonyságát. Sőt, amennyiben ezek reakcióba lépnek a vízben található klórral, akkor az egészségre káros anyag is keletkezhet.

A CDC (Centers for Disease Control and Prevention) nemzetközi egészségügyi szervezet kutatásai alapján, egy fürdőző átlagosan 0,14 gramm fekáliát juttat a vízbe, ami pedig a hasmenést okozó E. Coli baktérium, valamint a Cryptosporidium és a Giardia paraziták egyik forrása is. Bár a hasmenés nem tűnik annyira veszélyesnek, fontos tudni, hogy az E. Coli fertőzések súlyosabb esetekben akár halálos kimenetelű veseelégtelenséget vagy vérszegénységet is okozhatnak, a paraziták pedig külső héjuknak köszönhetően ellenállnak a klórnak.

Mindezek miatt rendkívül fontos a megelőzés.

A fürdőzés előtt minden esetben alaposan zuhanyozzunk le, lehetőleg szappanos vízzel. Különösen figyeljünk a gyerekekre, hiszen esetükben a szennyezés nagysága, és a fertőzés veszélye is nagyobb. Továbbá rendkívül fontos, hogy a legkisebbek pelenkacseréjét semmiképp ne a parton végezzük.

2. Baktériumok

A nem megfelelően karbantartott medencevízben a már említett E. Coli mellett rengeteg más baktérium is elszaporodhat, amelyek mind a szabadidős vízi betegségek forrásai lehetnek. A leggyakoribb probléma a hasmenés, de ezen kívül a szemet, a fület, a bőrt vagy a tüdőt érintő fertőzések, valamint neurológiai és az emésztőszerveket érintő megbetegedések is felmerülhetnek a vizet lenyelve.

Mindezek elkerülése érdekében rendkívül fontos, hogy a víz klórszintje ideális legyen, valamint folyamatosan ügyeljünk a megelőzésre is. Tartsuk távol a háziállatokat, kerüljük az ételmaradékokat és a növényi hulladékokat, valamint ne feledkezzünk meg a madarak elleni védelemről se.

3. Emberi vizelet

Egy amerikai felmérés során minden ötödik uszodalátogató elismerte, hogy a medencében végzi „kisebbik” dolgát. Bár az otthoni medencék esetében valószínűleg messze nem ennyire súlyos a helyzet, fontos megjegyezni, hogy nem csak a közerkölcs kívánja meg a toalett felkeresését. A vizelet ugyanis felemészti a medence klór tartalmának egy részét, ez által pedig utat biztosít az egészséget veszélyeztető anyagoknak. 

Kellő odafigyeléssel, a megfelelő vízforgató-homokszűrős szivattyúrendszerekkel, valamint a szükséges vegyszerek alkalmazásával biztonságos lesz a csobbanás. Minimálisra csökkenthetjük az egészségügyi kockázatokat, így bármikor bátran megmártózhatunk a medencénkben. Webáruházunkban mindenfajta medence vegyszert megtalál a gondtalan fürdőzéshez – ha kérdése lenne, akkor pedig forduljon bátran a szakembereink egyikéhez.  



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

Hogyan segítünk vevőinknek?

2016. Augusztus 8.

Hogyan segítünk vevőinknek?

A megfelelő szivattyú kiválasztása szakértő tervezést kíván

Sokszor hallani olyan, félresikerült vásárlásokról, beruházásokról, amikor már a tervezési fázisban hiba történt: a nem megfelelő szakértelemmel rendelkező kereskedő olyan szivattyút, műszaki megoldást ajánlott a gyanútlan, laikus vevőnek, amely később nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Sok esetben nem csak erről van szó: anyagi kárt, bosszúságot, hibás működést eredményezett.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Nehéz kérdés, hiszen egy szóban elhangzott rossz tanács után a kereskedő „széttárja a kezét”, és jogi felelősséget nem lehet, vagy nagyon nehézkes rajta érvényesíteni.

A legjobb, ha rögtön gondosan választjuk meg ”tanácsadónkat”!  Ne legyen a szivattyú-vásárlás fél év múlva, a használat során sem rémálom.

Olyan cégtől vásároljunk, amely:

-         Megfelelő referenciákkal rendelkezik, interneten lekövethető

-         Van saját szervize

-         Nem egy éve foglalkozik szivattyúkkal

-         Korrekt garanciát vállal

-         Neves szivattyúgyártó cégek által is elismert, minősített partner

-         Telefonon, emailben és személyesen is elérhető szükség esetén

-         …és nem utolsó sorban: magabiztos szakértelme már az első beszélgetés alkalmával szimpátiát ébreszt!

A szivattyú kiválasztásánál a vevő sokszor nem tudja, mennyi vizet fog majd használni, ezért a szakértő eladó feladata, hogy a megfelelő emelőmagasságot és tömegáramot meghatározza: ezeknek a műszaki paramétereknek az ismeretéhez szakember kell, ezt nem lehet elvárni a vásárlótól, viszont rendkívül fontos, hiszen leginkább ezen áll vagy bukik majd a megfelelő működés a későbbiekben.

Azzal is tisztában kell lennie a tanácsadónak, hogy a víznyomásnak két összetevője van: a statikus hányad, amivel a vizet kinyerjük a kútból, ez méterben kifejezve, elosztva 10-el megadja a szükséges nyomás értékét. Ezen az értéken felül egy átlagos, kertes családi ház esetén még 2,5-3 bar üzemi nyomás ajánlott.

Az üzemzavar eseteire is gondolnunk kell: ennek megfelelően kell összehangolni a kapacitást és a csövek áteresztő képességét. Ha valami nem kapcsol ki a rendszerben, és a szivattyú képes 10 baros zárónyomást létrehozni, azt nem fogja kibírni egy 6 bar-os nyomásra tervezett csőrendszer.  Ezért kell mindig felültervezni a rendszert, és egymáshoz illeszteni a csövek és a szivattyú terhelhetőségét és maximális terhelését.

Kérje szakértőnk díjmentes tanácsát, felmérését minden kötelezettség nélkül, ha szivattyú-vásárlás előtt áll, leendő rendszerét tervezi! Levesszük az Ön válláról a terheket, és biztos lehet benne, hogy jól működő, üzembiztos és gazdaságos rendszert tud majd üzemeltetni a segítségünkkel.

Ne kockáztasson balesetet, sérülést, pénzveszteséget! Hívjon Bennünket ingyenes tanácsadásért.



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás

A gyönyörű akvárium titka

2016. Augusztus 4.

A gyönyörű akvárium titka

Ma már egyre több helyen láthatunk életteli dekorációt, a modern családi otthonokban, irodaházakban, az orvosnál, és olykor még egy-egy étteremben is megtalálhatjuk az akváriumot. A különböző növények és halak azonban csak akkor fognak mindenkit ámulatba ejteni, ha egészségesek, szépek és nem utolsó sorban láthatóak – és mindez játszi könnyedséggel elérhető, ha az akváriumi szett része a keringető szivattyú.

Nélkülözhetetlen kiegészítő a kezdetektől

Már az akvárium összeszerelésekor ügyelni kell arra, hogy minden szükséges „alkatrész” a helyére kerüljön. Többek között a keringető szivattyúról is gondoskodnunk kell, hiszen ez nagy segítségünkre lesz a megfelelő körülmények biztosításában – az akvárium így garantáltan remek otthona lesz a különböző növényeknek és állatoknak.

Hogyan járul hozzá a szivattyú a gondtalan élethez?

Az akváriumi élővilág folyamatos fejlődéséhez egészséges környezetre van szükség, amit csak a minőségi felszereléssel és berendezésekkel biztosíthatunk. Ezek ugyanis képesek a természetes környezetükhöz hasonló állapotot létrehozni, és így garantáltan „mindenki” jól fogja magát érezni a vízben. És ebben van nagy szerepe a keringető szivattyúnak, hiszen ez gondoskodik az állandó oxigénellátásról, a vízcserélődésről, a víz tisztán tartásáról, valamint az algásodás elkerüléséről.

De még ennél többre is képes lehet

A szivattyú segít a tisztítási folyamatban, hiszen a fújási irányának módosításával pillanatok alatt eltávolíthatjuk a vizet az akváriumból. Továbbá az igazán profi berendezések a hableválasztásra, illetve az akvárium vízhőmérsékletének szabályozására (azaz egyfajta klímaként) is használhatóak.

Hogyan válaszuk akvárium szivattyút?

Eltérő szivattyúkat készítenek az édesvízi és a tengeri akváriumokba, illetve léteznek különleges biztonsági szempontoknak megfelelő berendezések – alaposan át kell gondolnunk tehát, hogy mire is van pontosan szükségünk. Körültekintően kell döntenünk, a típust, a funkciót, a méretet és a kapacitást alapos megfontolás alapján válaszuk ki. Ehhez vegyük figyelembe a vízmennyiséget, az akvárium méretét, valamint benne élő növények és állatok igényeit.

A különböző keringető szivattyúk csendesen működnek, így garantáltan nem ijesztik meg a halakat. A kellemetlen balesetek elkerülése végett azonban érdemes lehet apró szemű ráccsal, hálóval vagy szűrővel elkeríteni a szivattyút – így ugyanis zavartalan lesz a működés, és közben a kis állatokat is biztonságban tudhatjuk. 

Az egészséges vízű akvárium gyönyörű ékessége bármilyen helyiségnek, a benne élő növények és állatok pedig gondtalanul élvezhetik az életet. Ehhez azonban megfelelő felszerelésre van szükség, amelynek része a gondosan megválasztott akváriumi szivattyú is. 



Részletek »Hozzászólás 0 hozzászólás