Pentax Első motor dekni CM 40-160 |
Lowara BGM 11/C önfelszívó szivattyú 230V |
Ebara tömítéskészlet (364500000) |
Pedrollo TOP 4-5 diffúzor |
Pedrollo DB/TOP 4-5 járókerék |
Pedrollo TOP GM Bekötőkábel+úszókapcsoló 10m |
Elpumps BP 1/4 Kondenzátor |
Elpumps BP 1/4 Visszacsapó szelep |
Elpumps BP 1/4 Nyomótér (bronz) |
A szennyvíz búvárszivattyúk a megfelelő minőségben hosszú élettartammal bírnak, ám a nem ideális használat esetén problémák merülhetnek fel. Jó hír azonban, hogy egy kis odafigyeléssel ezek megelőzhetőek. Cikkünkben annak igyekszünk utánajárni, hogy milyen anyagok károsíthatják a háztartásokban leginkább a búvárszivattyú működését, és hogyan érdemes ezeket inkább kezelni.
Nedves törlőkendők
A búvárszivattyú egyik nagy ellenségének számítanak a nedves törlőkendők. Ez utóbbiak minden korábbinál szélesebb választékban jelen vannak a piaci kínálatban, és többféle területen is kényelmesen felhasználhatóak. Azzal azonban érdemes vigyázni, hogy hova kerülnek azok használat után. Semmiképpen se a toalettbe dobjuk, ennek ugyanis dugulás és a szivattyú meghibásodása lehet a vége. Nézzük, melyek azok a törlőkendők, amelyekkel mindenképpen vigyázni kell!
A pelenka törlőkendőket mindenki ismeri, de sokan alkalmazzák az antibakteriális törlőket is mindennapi takarítás során. Sminklemosáshoz szintén sokszor alkalmazzuk a megfelelő nedves kendőket, de a hagyományos, változatos felhasználásra szánt nedves törlőkendők is sok problémát okozhatnak. A ma már elérhető biológiailag lebomló törlőkendőkkel is érdemes óvatosnak lenni, ugyanis ezek is olyan szálakból készülnek, melyek a nedvesség hatására húrossá válnak. Szálaik könnyen összegabalyodhatnak és beleakadhatnak a búvárszivattyú forgó részeibe. Innentől pedig komoly mechanikai akadályt képezhetnek a kifogástalan funkcionálásban.
Latex termékek
A latexről érdemes tudni, hogy egy nagyon erős, biológiailag nem lebomló anyag. Nagyon könnyen eltömítheti a szivattyú járókerekeit. Nem jó megoldás az sem, ha a latex tárgyakat toalettpapírba csomagoljuk, ezért mindenképpen a szemetesben kell, hogy landoljon például az óvszer vagy a latex kesztyű.
Fogselyem
A fogselymet kifejezetten úgy tervezték, hogy használat során könnyed érzést adjon. Ennek ellenére azonban egy nagyon erős anyagról van szó esetében, ami könnyen beleakad a szivattyúba működése során. Innentől pedig egyenes út vezet a meghibásodásig.
Mit tehetünk a megelőzés érdekében?
Józan ésszel gondolkodva mindenki tudja, hogy ezeknek a holmiknak nem a toalettben van a helyük. Érdemes azonban szemetessel is ellátni a toalettet. Amennyiben nyilvános helyszínekről van szó, vagy munkahelyi mosdóról, úgy célszerű külön felirattal is felhívni a figyelmet arra, hogy a nem lebomló tárgyakat mindenképpen a szemetesbe helyezzék el.