Gebo DSK javító bilincs 63mm |
Gebo DSK javító bilincs 50mm |
Gebo DSK javító bilincs 40mm |
Gebo DSK javító bilincs 32mm |
Gebo DSK javító bilincs 25mm |
Ebara tömítéskészlet (364500132) |
Qeehua MD-P-258 PVDF mágneskuplungos szivattyú 230V |
Qeehua MD-F-258 PP mágneskuplungos szivattyú 230V |
Qeehua MD-P-257 PVDF mágneskuplungos szivattyú 230V |
A válasz igen, de nem mindegy, hogy hová építjük be. Alapvetően egy megfelelően kivitelez kúthoz nincs szükség vízszűrőre, de sajnos az ilyen kutak száma kevés, inkább az a jellemző, hogy többnyire homokolnak.
A vízszűrőt nem szabad a szivattyú szívóágába beépíteni. Miért is? Mert csökkenti a szivattyú szívóképességét, illetve akár a szivattyú meghibásodásához is vezethet. Mivel a szűrő akadályozza a víz áramlását, ezért kavitáció léphet fel, ami a házi vízmű vagy szivattyú meghibásodásához vezet.
Egy esetben lehet a szivattyú szívóoldalára szűrőt beépíteni, ha egy tartályból vagy ciszternából dolgozik a felszíni szivattyú és ebbe a tározóba bekerülhet nagyobb méretű szennyeződés (pl. falevél, ág, stb.). Ebben az esetben beépíthetünk szűrőt az alábbiak figyelembevételével:
- A vízszűrő csatlakozási mérete legyen mindig egy vagy két mérettel nagyobb, mint a szivattyú csatlakozási mérete
- A vízszűrő betétből csak a műanyag hálós típusok jöhetnek szóba és legalább 250 vagy még ritkább 430 mikron méretű legyen a szűrőbetét.
- Rendszeresen ellenőrizzük a szűrőbetét tisztaságát és szükség esetén tisztítsuk vagy cseréljük.
Akkor hová építhetem be a vízszűrőt?
A szivattyú vagy házi vízmű nyomóágára lehet beépíteni a vízszűrőt. Ebben az esetben akár több vízszűrő házat is sorba kapcsolhatunk és a mechanikai szűrésen kívül pl. szén szűrőbetét is beépíthetünk. Arra figyeljünk ha több vízszűrő házat sorba kötünk, hogy a víz a legnagyobb mikronszámú szűrőbetéttel találkozzon, majd ezt követően a kisebb mikronszámúval és a végére építsük be az egyéb szűrőbetétet. Amennyiben a túl sok a mechanikai szennyeződés, akkor a vízszűrő betét elé beépíthetünk homokleválasztót is, ez nagyon sokat segít, hogy kevesebbszer kelljen takarítani és/vagy cserélni a betéteket, hiszen a nagy mennyiségű és nagyobb szemcséjű mechanikai szennyeződést kiválóan le tudja választani a vízből.
Milyen hibák fordulhatnak elő, ha a házi vízellátó elé kerül beépítésre a vízszűrő?
Előszőr is, már eleve csökkeni fog a szállított vízhozam, mivel a szivattyú nem kapja meg az általa szállítani kívánt vízmennyiséget, ami kavítációt fog okozni. Másodsorban mivel a felhasználó nem fog rendszeresen odafigyelni a betét tisztaságára, ezért ahogy telítődik a betét, a házi vízműnek egyre több időre van szüksége, hogy elérje a nyomáskapcsolón beállított kikapcsolási nyomást, ami rengeteg energiába kerül feleslegesen. Extrém esetben (volt már rá példa sajnos) nem is tudja elérni a nyomáskapcsolón beállított kikapcsolási nyomást a házi vízellátó, ezáltal a szivattyú nem áll le, ami a hidraulikus rész és a villanymotor meghibásodását okozza.
Mint látjuk, nagyon oda kell figyelni egy egyszerű vízszűrő beépítésére is. A szivattyuwebaruhaz.hu-nál, szakképzett munkatársaink segítenek kiválasztani a megfelelő vízszűrő házat és betét, melyet széles választékban, raktárról történő rövid szállítási határidővel juttatunk el megrendelőinkhez!
További hasznos cikkek a témához kapcsolódóan:
A
házi vízellátó jó öntözéshez?
A
hidrofor tartály szerepe.
Milyen
méretű hidrofor tartályos házi vízművet vásároljak?
Milyen
teljesítményű házi vízművet vásároljak?
Mi az az
áramláskapcsoló?
Hidrofor
nyomáskapcsoló? MIért van rá szükségem?