Pentax Első motor dekni CM 40-160 |
Lowara BGM 11/C önfelszívó szivattyú 230V |
Ebara tömítéskészlet (364500000) |
Pedrollo TOP 4-5 diffúzor |
Pedrollo DB/TOP 4-5 járókerék |
Pedrollo TOP GM Bekötőkábel+úszókapcsoló 10m |
Elpumps BP 1/4 Kondenzátor |
Elpumps BP 1/4 Visszacsapó szelep |
Elpumps BP 1/4 Nyomótér (bronz) |
Az otthont övező környezet nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy miként érezzük magunkat a tavasztól késő őszig terjedő időszakban ott. A zöld növények, a gyep és a virágok nélkülözhetetlenek az esztétikus környezethez, de ahhoz, hogy ezek életben is maradjanak, a rendszeres, megfelelő mennyiségű nedvesség elmaradhatatlan.
Többféle megoldás is létezik arra, hogy az öntözés profi módon megoldható legyen. Az automata öntözőrendszer a leginkább korszerű választásnak bizonyul. Telepítéséhez nem árt szakembert hívni, és fontos odafigyelni arra, hogy a rendszer ne vízkövesedjen el. Ez utóbbi szempont akkor is figyelmet érdemel, ha a csepegtető rendszer előnyei mellett tennénk le a voksot. A kert méretétől függően néhány órára van csupán szükség a telepítéshez, és saját magunk is gond nélkül el tudjuk végezni az ezzel járó feladatokat.
Tervezés és számolás
Elsőként érdemes megmérni a kertet, a rendelkezésre álló területet, és ennek megfelelően beszerezni a csepegtető csöveket. Fontos, hogy álljon rendelkezésre mindig egy kis extra cső, így biztosan nem fordulhat elő, hogy a munka közben fogyunk ki belőle. A csaptelep és a növények közötti távolságot is meg kell mérni. Nem mindegy, hogy a növények hogyan helyezkednek majd el, hiszen a kacskaringós öntözőrendszer elhelyezéshez természetesen nagyobb hosszúság szükséges.
Forró vízbe a csövet!
Érdemes tudni, hogy használat előtt célszerű a csövet forró vízbe helyezni, hiszen az segíti a rugalmasságot. Amint hajlíthatóvá válik, máris elhelyezhetjük az előre megálmodott helyen. Csatlakoztassuk a csaphoz és a nyomásszabályozóhoz is.
Csatlakozók és kiegészítők
A cső igényeink szerinti elhelyezéséhez számos kiegészítőt és T-csatlakozót szerezhetünk be. Ezeknek köszönhetően nem fordulhat elő, hogy a túlságosan elhajlított csőben a víz ne tudna megfelelően haladni. Gyakran az éles sarkokban is szükség van a vízellátásra, ezt pedig a legkönnyebben a korszerű megoldásokkal, kiegészítőkkel lehet megvalósítani. Fontos tudni, hogy a kerti növényektől is függ, mennyi nedvességre van szükség. Ennek függvényében plusz lyukakat is elhelyezhetünk a rendszerben. Érdemes előre tájékozódni arról, hogy az ültetni kívánt növények milyen vízigénnyel rendelkeznek.
Amint minden a helyére került és rögzítettük a talajba a csövet minden szükséges ponton, nincs más hátra, mint bekapcsolni a vizet, és kipróbálni a rendszert. Ha a használat során szivárgásra lennénk figyelmesek, levághatunk a csőből, és T-csatlakozóval garantálhatjuk a megfelelő működést. A világhálón számos oktatási videó elérhető a témában, így ha a gyakorlatban szeretné látni a csepegtető öntözőrendszer beüzemelését, akkor hasznos lehet így is tájékozódni.